Wtorek, 21 maja 2024

imieniny: Kryspina, Wiktora, Jana

Mały jest wielki!

08.10.2003 00:00
Odra Wodzisław wygrała ligowe spotkanie z Lechem Poznań 2:0 (0:0). Bohaterami meczu zostali Marcin Nowacki i Marcin Bęben. Nowacki za dwa celne strzały, a Bęben za wspaniałą obronę wodzisławskiej bramki, dzięki której komplet punktów został w Wodzisławiu.

Wodzisławianie z pewnością nie rozegrali tego spotkania tak, jak to sobie zakładali przed jego rozpoczęciem. Od początku inicjatywę przejęli goście i tylko znakomite interwencje wodzisławskiego bramkarza uchroniły gospodarzy od utraty bramek. Poznaniacy utrzymywali optyczne prowadzenie przez większą część meczu, a gospodarze w pierwszej połowie nie oddali ani jednego strzału na bramkę Waldemara Piątka. Sam szkoleniowiec poznańskiego Lecha podkreślał po zakończeniu spotkania, że 80 minut meczu upłynęło pod dyktando Lecha, a tylko dziesięć było dla Odry. Jednak te dziesięć minut wystarczyło gospodarzom by odnieść zwycięstwo.

A te 10 minut rozpoczęło się w 73 minucie meczu. Wbiegającego w pole karne Mariusza Nosala sfaulował Waldemar Kryger. Arbiter główny nie zastanawiał się długo i od razu wskazał na biały punkt oddalony od bramki Piątka o 11 metrów, a sprawcy całego zdarzenia czerwonym kartonikiem wyprosił z boiska. Rzut karny pewnie wykorzystał Marcin Nowacki silnym strzałem pod poprzeczkę, przy którym Piątek był bez szans. I taki właśnie „drobiazg” w postaci bramki był potrzebny, aby rozruszać całe wodzisławskie towarzystwo dotychczas bez celu biegające po murawie. Chwila spokojnej gry i znowu nadszedł moment, który poderwał zmarzniętą i zmokniętą 3-tysięczną publiczność z zimnych i twardych siedzisk. Całą sytuację w 82 minucie rozpoczął Błażej Jankowski silnym wykopem na prawą flankę, gdzie tylko na to czekał Marcin Nowacki. Zaraz po przejęciu piłki przebiegł z nią dobre kilkadziesiąt metrów i w sytuacji „sam na sam” z Piątkiem ładnym lobem ustalił wynik spotkania na 2:0.

Odra Wodzisław - Lech Poznań wynik 2:0 (0:0). Bramki: 1:0 Nowacki (73. rzut karny), 2:0 Nowacki (82.). Sędzia: Richard Havrila (Słowacja), widzów: 3000

Odra Wodzisław: Marcin Bęben - Wojciech Myszor (46. Rafał Jarosz), Roman Madej, Radim Sablik, Robert Górski - Wojciech Grzyb, Wojciech Górski, Aleksander Kwiek, Marcin Nowacki - Mariusz Nosal (76. Błażej Jankowski), Marcin Radzewicz (85. Łukasz Masłowski)

Lech Poznań: Waldemar Piątek - Waldemar Kryger, Mariusz Mowlik, Bartosz Bosacki, Rafał Lasocki - Paweł Kaczorowski, Maciej Scherfchen (78. Krzysztof Piskuła), Piotr Świerczewski, Rafał Grzelak (81. Błażej Telichowski)- Damian Nawrocik (70. Zbigniew Zakrzewski), Piotr Reiss.

• Numer: 41 (193)
  • Data wydania: 08.10.03