Niedziela, 28 lipca 2024

imieniny: Aidy, Innocentego, Marceli

RSS

Kocioł niezgody

03.09.2003 00:00
7 głosów za, 7 przeciw i jeden wstrzymujący. To wynik uchwały, która zasiała kość niezgody pomiędzy radnymi z Pszowa.
Prawdziwą kością niezgody na ostatniej sesji okazało się podjęcie uchwały w sprawie wieloletniego zobowiązania finansowego. Uchwała przewidywała trzy finansowe zobowiązania z tytułu: wydatku na dokonanie ratalnego zakupu lekkiego samochodu pożarniczego dla jednostki OSP w Pszowie, wydatków na zaspokojenie zbiorowych potrzeb mieszkańców miasta w zakresie zimowego utrzymania dróg i chodników miejskich oraz konserwacji i eksploatacji oświetlenia ulicznego a także wydatku na przeprowadzenie remontu kotł-owni węglowej w Gimnazjum w Pszowie. Chcę przedstawić wniosek o przesunięcie tej uchwały na październikową sesję rady - zabrał głos zastępca przewodniczącego Rady Miasta Stanisław Lorek. Kotłownia wymaga remontu i to jeszcze przed rozpoczęciem sezonu zimowego (grzewczego). Jeżeli przełożymy rozpatrywanie tej uchwały na październik, a chcę przypomnieć, że sezon zaczyna się 15 października, wtedy będzie za późno na wymianę i remont pieców w kotłowni - argumentował burmistrz Ryszard Zapał. Nie możemy pozwolić sobie na zamknięcie gimnazjum z powodu awarii pieca - dodał kierownik Piotr Kowol. Można wymienić poszczególne segmenty pieca - nie odpuszczał S. Lorek. Każda ze stron przekładała obliczenia ile można stracić ile zyskać, jeśli kotł-ownia zostanie wyremontowana jeszcze w tym roku a ile, jeśli prace zostaną wykonane w przyszłym. W uzasadnieniu, jakie zostało dołączone do uchwały można było przeczytać, że remont zostałby przeprowadzony na zasadzie „samospłacającej się inwestycji”, to jednak nie przekonało S. Lorka. Niech mi pan pokaże firmę, która sprzeda panu piece za darmo - dodał. W głosowaniu uchwała nie otrzymała większości głosów i została odrzucona.

(rs)
  • Numer: 36 (188)
  • Data wydania: 03.09.03