Co się dzieje z Zielonymi Płucami Ostroga? Minęło ponad pół roku, a tężni nie ma
Michał Kuliga – radny i ojciec sukcesu w Budżecie Obywatelskiem na 2022 rok z tężnią i małym parkiem dla Ostroga – zawnioskował u prezydenta Raciborza o raport z urzędniczych działań w sprawie realizacji projektu.
Włodarz przedstawił mu kalendarium aktywności magistratu dotyczących zadania. W marcu Miasto Racibórz zawarło z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Raciborzu umowę na opracowanie koncepcji zagospodarowania terenów miejskich. Jej przedmiotem objęto opracowanie urbanistycznej koncepcji programowo-przestrzennej dla obszaru nieruchomości gminnej na Ostrogu, zlokalizowanej pomiędzy ulicami Królewska, Książęca i Elżbiety w Raciborzu.
Instytut Architektury PWSZ, w ramach zawartej z Miastem Racibórz umowy dostarczył i przedstawił podczas prezentacji zorganizowanej w Urzędzie Miasta, 8 zróżnicowanych koncepcji nowego sposobu zagospodarowania nieruchomości. Wszystkie koncepcje w swoich założeniach uwzględniły na wskazanym terenie lokalizację obiektu tężni. Autorkami i autorami zaprezentowanych rozwiązań koncepcyjnych sposobu nowego zagospodarowania terenu, przy współpracy kadry naukowej, byli studenci i studentki uczelni.
Po analizie i ocenie dostarczonych koncepcji przeprowadzonej przez zespół przedstawicieli urzędu miasta, wybrano 1 najwyżej ocenioną koncepcję. Rekomendowano ją do opracowania na jej podstawie dokumentacji architektoniczno-budowlanej i wykonawczej. Autorkami wybranej koncepcji są studentki: Monika Sowa oraz Dominika Kalemba.
Referat Zamówień Publicznych wszczął postępowanie o zamówienie publiczne na opracowanie niezbędnej dokumentacji. Wybrano ofertę Studia Architektury Waldemara Bobera z Rydułtów. Miasto zapłaci mu 92 865 zł. Czas na wykonanie dokumentacji ustalono na 90 dni.
(ma.w)
Najnowsze komentarze