Niedziela, 28 lipca 2024

imieniny: Aidy, Innocentego, Marceli

RSS

Justyna Święty-Ersetic wygrała w Dortmundzie i zdobyła minimum PZLA

22.02.2022 00:00 red

Raciborzanka ustanowiła w biegu na 400 metrów rekord dortmundzkiego mityngu wynikiem 52,10. Multimedalistka z IO w Tokio wypełniła tym samym minimum PZLA na halowe mistrzostwa świata w Belgradzie.

Święty-Ersetic startując w Helmut-Körnig-Halle, rozpoczęła sezon halowy. Chciała zrobić to prędzej, także w Niemczech, ale zatrzymała ją w domu izolacja spowodowana pozytywnym wynikiem na obecność koronawirusa.

– Najgorsze są pierwsze starty. Będę startowała całą „halę”. Wierzę, że potrafię biegać jeszcze szybciej niż w 2018 roku, gdy ustanowiłam rekord życiowy. Chcę to udowodnić sobie – mówiła niedawno na antenie Radia 90 raciborska biegaczka.

Dodała tam, że wcześniej, mimo medalowych sukcesów w biegach w Japonii, jej forma była słabsza przez kontuzje. – One przeszkadzały, ale weszłam teraz na wyższe obroty i jest dobrze. Nawet bardzo dobrze.

Wróciłam! Robota wykonana – minimum na halowe Mistrzostwa Świata. Krok po kroku, a będzie lepiej. Obiecuję! – napisała na swoim Instagramie Justyna Święty-Ersetic.

(m)

  • Numer: 8 (1555)
  • Data wydania: 22.02.22
Czytaj e-gazetę