Niedziela, 28 lipca 2024

imieniny: Aidy, Innocentego, Marceli

RSS

Zarejestruj się w bazie dawców i pomóż Anji wygrać walkę z białaczką

01.09.2020 00:00 red

Anja Brzostek choruje na ostrą białaczkę szpikową. Aby wrócić do zdrowia niezbędne będzie przeszczepienie szpiku od niespokrewnionego dawcy.

Mimo że Anja Brzostek od urodzenia mieszka w Niemczech, to w jej żyłach płynie polska krew. Jej tata pochodzi z Myszyńca na Mazurach, a mama z okolic Raciborza. Jej pasją są sporty wodne, zwłaszcza windsurfing i pływanie. Uwielbia też dbać o swój ogródek, a gdy tylko znajdzie trochę wolnego czasu, przyjeżdża do Polski. Jak większość osób marzy o wyjściu za mąż i założeniu rodziny. Niestety, na razie musi odłożyć w czasie realizację tych marzeń.

„Możesz pomóc mi i innym”

Pod koniec maja Anja usłyszała diagnozę – ostra białaczka szpikowa. Jej życie i priorytety zmieniły się o 180 stopni. Dwa miesiące spędziła w izolatce, bez rodziny, nie mogąc wyjść ani nawet otworzyć okna. Dziś Anja jest już po pięciu dawkach chemioterapii. To jednak nie wystarczy, aby wróciła do zdrowia. Potrzebuje zgodnego genetycznie dawcy szpiku. – Wyszłam ze szpitala i zaczynam mój życiowy projekt – szukam dawcy szpiku. Bez niego nie mam wielkich szans na przeżycie. Dlatego zarejestruj się jako potencjalny dawca szpiku. Możesz pomóc mi i innym potrzebującym – apeluje Anja Brzostek.

Kto może zostać dawcą?

Zarejestrować może się każdy zdrowy człowiek pomiędzy 18. a 55. rokiem życia, który nie ma dużej nadwagi. Zestaw do rejestracji można zamówić poprzez stronę www.dkms.pl/pl/pomoz–anji

– Dodatkowo każda osoba chętna ma możliwość zamówienia zestawu 10 pakietów do rejestracji, którą może przeprowadzić w gronie rodziny i najbliższych znajomych. Taki pakiet zamówić można pisząc do mnie maila na adres bartlomiej.cisek@dkms.pl – tłumaczy Bartłomiej Cisek z Fundacji DKMS. To fundacja, która prowadzi największą w Polsce bazę dawców szpiku.

(r) (ż)

  • Numer: 35 (1478)
  • Data wydania: 01.09.20
Czytaj e-gazetę