Wtorek, 21 maja 2024

imieniny: Kryspina, Wiktora, Jana

RSS

Polowy nie zmienia zdania

10.09.2019 00:00 red

Zapytaliśmy w czwartek 5 września prezydenta Raciborza Dariusza Polowego o komentarz do stanowiska radnych jego koalicjanta w radzie miasta. – To nie jest dla mnie nowa informacja. Interpelację napisano 28 sierpnia (dzień sesji). Tam nie ma nowych argumentów. Ja decyzji nie zmieniłem – stwierdził włodarz miasta.

Dwa dni wcześniej Polowy odbył rozmowę z kanclerzem PWSZ Januszem Faronem. Poruszano także temat basenu. – Pan kanclerz potwierdził to, o czym mówiłem na piątkowej konferencji prasowej, że nie sądzę, by wpływy za wynajem basenu przez SP15 ważyły na sytuacji finansowej uczelni – powiedział nam D. Polowy w dzień po rozmowie z przedstawicielem PWSZ.

Prezydent miasta przyznał jednak, że jednym z wątków tej rozmowy było zainteresowanie uczelni udziałem Miasta w jej przyszłych projektach inwestycyjnych. – Nic się tutaj nie zmieniło, nadal wspieramy PWSZ w jej planach rozwojowych – oznajmił prezydent.

Zapytaliśmy także wiceprezydenta Raciborza Michała Fitę o komentarz do wystąpienia klubu jego radnych. Ten poprosił o skierowanie zapytania w formie pisemnej.

  • Numer: 37 (1421)
  • Data wydania: 10.09.19
Czytaj e-gazetę