Poniedziałek, 20 maja 2024

imieniny: Bazylego, Bernardyna, Bronimira

Amerykański test unitów

30.07.2019 00:00 red.

Unia Racibórz rozegrała na boisku Gosław Sport Center mecz sparingowy z drużyną z USA Football International Company. „Gospodarze” przyjechali do dzielnicy Wodzisławia Śląskiego na obóz treningowy.

Przed rozpoczęciem meczu raciborzanie wręczyli rywalom drobne upominki promujące ich miasto.

Pierwsza bramka dla Unii padła w 20 minucie a zdobył ją zawodnik testowany. Kwadrans później było już 2:0 dla Unii. Migus uderzył piłką w słupek, a skutecznie dobił Kocot. Trzeci gol był autorstwa Kocota w 70 minucie, któremu asystował Gawlik. W 75 minucie po indywidualnym błędzie obrońcy gola zdobyła drużyna z USA. Na 4:1 w 80 minucie podwyższył ponownie Kocot. Wynik końcowy ustalili Amerykanie w 85 minucie.

W I połowie przeciwnik nie oddał strzału na bramkę Unii. W II połowie, po zmianach w składzie, unici pozwolili na grę przeciwnikowi. Skład unitów: Grycman – Sobek, Woniakowski (60’ Radoń), Jakosz (60’ Stępiński), Goły – Szlufarski (46’ Chałupiński), Tront (60’ testowany), testowany (60’ testowany), Migus (60’ Gawlik) – Łagosz, Kocot

W kolejnym sparingu 27 lipca unici ulegli Unii Turza Śląska 1:2 (0:1); gola zdobył Sebastian Kapinos; była to bramka na remis w 33 minucie. Goście trafili w ostatniej minucie spotkania. Skład Unii: Grycman (60’ Pluta) – Sobek, Woniakowski (80’ Stępiński) Jakosz, Goły – Chałupiński (46’ Szlufarski) Tront testowany (40’ Radoń) Migus (70’ Łagosz) – Kapinos (75’ testowany) Kocot.