Niedziela, 28 lipca 2024

imieniny: Aidy, Innocentego, Marceli

RSS

Krzanowice pożegnały swojego farorza

16.07.2019 00:00 red

Były przemowy oraz łzy wzruszenia. W niedzielę 7 lipca podczas uroczystości 130-lecia OSP Krzanowice oficjalnie pożegnano ks. Tomasza Giergę.

Ksiądz Tomasz Gierga opuszcza Krzanowice po pięciu latach obecności, bo został odwołany przez biskupa opolskiego Andrzeja Czaję z urzędu proboszcza i został skierowany na urlop. W Krzanowicach posługę będzie pełnił do końca lipca. Wraz z sierpniem do miejscowego kościoła przyjdzie ks. Marek Wcisło, dotychczasowy proboszcz parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Bliszczycach.

Podczas uroczystości 130-lecia miejscowej OSP dokonano oficjalnego pożegnania duchownego. W imieniu własnym, jak i całej gminy ks. Gierdze dziękował burmistrz Andrzej Strzedulla. – Pięć lat temu podczas mszy św. powiedziałeś, że mamy nowego proboszcza oraz burmistrza, a co za tym idzie, będzie się dużo działo. Ja teraz chciałbym podziękować ci, bo wiem, że dzięki twojej pracy i zaangażowaniu udało się wiele zrobić w całej gminie – mówił do duchownego burmistrz Strzedulla. – Mam nadzieję, że Bóg cię jeszcze w kilka miejsc na tym świecie skieruje. Jednak chcę, abyś wiedział, że twoim domem będą zawsze Krzanowice – dopowiadała głowa gminy. Ze strażakami ks. Tomasz Gierga był szczególnie związany, bo pełnił również na terenie Krzanowic posługę kapelana strażaków. – Dało się poznać uczestnictwo kapelana w naszych jednostkach na terenie gminy – powiedział Józef Maindok, prezes zarządu oddziału gminnego OSP RP w Krzanowicach. Dziękując przy tym za pięcioletnią posługę księdza. W imieniu OSP Pietraszyn i Krzanowice dziękowali z kolei prezesi Damian Raida i Jan Długosz. – Dziękujemy za serce, zaangażowanie i okazaną nam pomoc – mówił prezes OSP Pietraszyn. Wręczając wspólnie z Janem Długoszem obraz patrona strażaków – św. Floriana. Duchownemu podarowali również jego zdjęcie oprawione w ramkę, a na odwrocie złożyli podpisy.

– Powiem krótko, byle do przodu, a jak nie damy rady, to i tak damy radę – odpowiadał ksiądz, dziękując za 5-letnią posługę.

(mad)

  • Numer: 29 (1413)
  • Data wydania: 16.07.19
Czytaj e-gazetę