50 lat temu stanęli na ślubnym kobiercu
Siedem par z gminy Rudnik świętuje w tym roku Złote Gody, czyli 50 lat po ślubie. Uroczystość z tej okazji zorganizowano w czwartek 25 października w Górnośląskim Centrum Kultury i Spotkań im. Eichendorffa w Łubowicach.
W wydarzeniu uczestniczyły tylko trzy pary, byli to: Regina i Kazimierz Czerniakowie z Rudnika, Maria i Alojzy Musiołowie z Gamowa oraz Stefania i Marian Sosińscy z Brzeźnicy. Jubilaci dobierali z rąk wójta Alojzego Pieruszki medale za długoletnie pożycie małżeńskie, zostały one nadane przez prezydenta RP. Do gratulacji dołączyli także kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Sabina Zięć oraz była kierownik USC Teresa Dudek.
(mad)
Maria i Alojzy Musiołowie z Gamowa. Cieszą się z czwórki dzieci oraz dwunastu wnucząt. Sakramentalne „tak” najpierw wypowiedzieli 9 listopada 1968 r. w Urzędzie Stanu Cywilnego w Makowie, a dwa dni później przysięgali przed Bogiem w kościele parafialnym św. Anny w Gamowie. Jubilaci całe życie związani są z Gamowem, gdzie do emerytury prowadzili gospodarstwo rolne. Oprócz pracy na gospodarstwie pani Maria zajmowała się domem i wychowywaniem dzieci. Pan Alojzy z kolei angażował się społecznie w działalność Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Rady Gminy Rudnik.
Regina i Kazimierz Czerniakowie z Rudnika. Ślub cywilny brali 18 lipca 1968 roku, kościelny dwa dni później. Pani Regina pochodzi z Raciborza, pan Kazimierz urodził się w miejscowości Niekazanice (województwo opolskie, powiat głubczycki, w gminie Branice). Poznali się mając zaledwie 16 lat. Jubilatka z wykształcenia jest księgową, całe życie pracowała w zawodzie; początkowo w Ramecie, później w firmie prywatnej. Jej mąż do dzisiaj prowadzi własną działalność gospodarczą. Mają dwóch synów oraz czworo wnucząt.
Stefania i Marian Sosińscy z Brzeźnicy. Jubilatka całe życie związana jest z Brzeźnicą, tam chodziła do Szkoły Podstawowej, od dziecięcych lat pracowała na roli. Po wyjściu za mąż prowadziła gospodarstwo rolne i wychowywała dzieci. Obecnie jest na emeryturze. Pan Marian urodził się natomiast w Łącznicy (województwo lubuskie, powiat strzelecko–drezdenecki, gmina Stare Kurowo), tam mieszkał do 1962 roku. Z rodzinnych stron wyjechał za pracą. Ukończył szkołę górniczą i pracował na KWK Anna w Pszowie. Był radnym i czynnym działaczem przy budowie wodociągu. Pomagał żonie w gospodarstwie rolnym. Obecnie jest na emeryturze. Jubilaci ślub zawarli 17 września 1968 roku w kościele parafialnym w Łubowicach. Doczekali się trzech córek i jednego syna oraz sześciu wnuczek i dwóch wnuków.
Złote gody obchodzą również (nieobecni na uroczystości):
1. Agnieszka i Józef Czogałowie z Grzegorzowic
2. Jadwiga i Gerard Dziadziowie ze Sławikowa
3. Lidia i Karol Dziadzkowie ze Sławikowa
4. Maria i Wincenty Siwoniowie ze Sławikowa
Najnowsze komentarze