Poniedziałek, 29 lipca 2024

imieniny: Marty, Olafa, Beatrycze

RSS

Piasek za darmo i „ruda z tatuażem”

14.08.2018 00:00 red.

3 pytania do Stanisława Borowika dyrektora Memoriału im. mł. kpt. A. Kaczyny i dh. A. Malinowskiego

– Gwiazdami tegorocznego memoriału będą Andrzej Piaseczny i zespół Red Lips. Co przesądziło o zaproszeniu do Raciborza akurat tych artystów?

– Pytałem wśród raciborzan i dowiedziałem się, że Piasek zawsze gra na biletowanych koncertach i te bilety są dość drogie. Pomyślałem sobie, że warto sprowadzić go do Raciborza, żeby mieszkańcy mogli go posłuchać za darmo, bo im się to po prostu należy. A Red Lips... No wiadomo, zespół jest popularny, młodzież szaleje za tą – jak ją nazywam – „rudą z tatuażem”.

– Memoriał to nie tylko koncerty, ale też imprezy sportowe. Co warto zobaczyć?

– Warto przyjść w niedzielę o 9.00 na plac Dominikański – na zawody Firefighter Combat Challenge. To jest dyscyplina, która przyszła do nas ze Stanów Zjednoczonych. Strażacy rywalizują na bardzo wymagającym torze, gdzie mają do wykonania szereg zadań. Jest to bardzo atrakcyjne dla publiczności, trzeba to zobaczyć. Zapraszam też na zawody rowerowe. To nie jest wyścig kolarski tylko spokojna jazda połączona z zabawą. A nagrody są świetne, m.in. weekendowy pobyt w hotelu w centrum Szczyrku, talony na meble i wiele innych.

– Zawody strażackie na placu Dominikańskim, koncerty na placu Długosza. Czy centrum Raciborza lepiej sprawdza się jako miejsce organizacji memoriału niż stadion OSiR?

– W centrum jest trochę mało miejsca. Na stadionie mieszkańcy mieli więcej oddechu, mogli usiąść na krzesełkach. Było też łatwiej pod względem logistycznym. W centrum trzeba zamknąć ulice i parking na placu Długosza, a to jest dla mieszkańców dość uciążliwe. Ale musimy to zrobić, bo boimy się o bezpieczeństwo tych pojazdów, żeby nikt ich nie porysował czy nie powyrywał lusterek. No ale cóż, stadion jest w remoncie, ma tartanową nawierzchnię i wątpię żeby w przyszłości były tam jeszcze organizowane takie imprezy jak memoriał.


XXVI Memoriał im. mł. kpt. A. Kaczyny i dh. A. Malinowskiego odbędzie się 18 i 19 sierpnia. Szczegółowy program imprezy publikujemy na stronie 7.

  • Numer: 33 (1365)
  • Data wydania: 14.08.18
Czytaj e-gazetę