Czwartek, 30 maja 2024

imieniny: Feliksa, Ferdynanda, Zdzisława

RSS

Elżbieta Biskup oceniała talenty muzyczne pod Londynem

15.05.2018 00:00 red.

W pierwszych dniach maja odbyła się II edycja Festiwalu Polskiej Piosenki Aplauz, organizowana przez Radio Star oraz Polskie Ognisko Muzyczne w Peterborough pod Londynem.

Grand Prix imprezy trafił do Darii Helowicz z Greenford. W gali finałowej wystąpiła Ania Wyszkoni. Na zaproszenie Marcina Marchelskiego i Gosi Prochal (wywodzi się z ziemi raciborskiej, współpracowała z Nowinami Raciborskimi) kierujących Radio Star przewodniczącą konkursowego jury została Elżbieta Biskup z MDK w Raciborzu, właścicielka Studia Muzyki, Piosenki i Teatru ARS.

– Praca organizatorów Aplauz Festiwalu przypomniała mi piękny czas kolejnych edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Ekologicznego i Festiwalu Europejskiego, które powołałam do życia. Organizacja tych projektów uświadomiła mi, że tylko rzetelna praca i duża doza samozaparcia oraz chęć służenia młodym talentom, może owocować pięknymi sukcesami – uważa E. Biskup. Dodała, że swoją misję służenia dzieciom i młodzieży potwierdziła u „całej rzeszy polskich nauczycieli, pracujących w Wielkiej Brytanii”. – Koledzy po fachu komplementowali moją metodykę pracy, gratulując skuteczności w odnajdowaniu brylantów muzycznych, które tak pięknie wsłuchują się w uwagi ,,pani z Polski” – podsumowała po swojej brytyjskiej przygodzie była dyrektor MDK.

(red)

  • Numer: 20 (1352)
  • Data wydania: 15.05.18
Czytaj e-gazetę