Rok w okładkach
Te numery miały najwięcej Czytelników
2017 był dla Nowin szczególny jeśli chodzi o wydania specjalne. Trzykrotnie zdecydowaliśmy się na takie numery i za każdym razem cieszyły się one powodzeniem, a numer z okazji 800-lecia nawiązał, pod względem zainteresowania Czytelników, do najlepszych lat prasy drukowanej.
31 stycznia
Wróciliśmy do roku 1992 gdy narodził się tygodnik. Poprosiliśmy bohaterów tamtych lat o wspomnienia. Jacek Wojciechowicz mówił jaki miał wtedy „power”. Andrzej Chroboczek przypomniał jak marzono o budkach telefonicznych na wsi. Szef policji wyjawił, że Racibórz był przystankiem dla narkotykowych kurierów.
28 marca
Przedsiębiorca, raciborski „król tłumików”, Walter Schmidt został ściganym przez policję. Sprawdzaliśmy jak powszechnie szanowany obywatel popadł w tarapaty z prawem. Beno Benczew przypominał esbeckie operacje w Rafako. Ruszał samorządowy spór o stawkę opłaty śmieciowej.
11 kwietnia
Napisaliśmy o problemach kadrowych szpitala, gdzie przekładano zabiegi, bo brakowało anestezjologów. Artykuł wzburzył dyrektora Ryszarda Rudnika, który zapowiedział nam, że tym razem nie odpuści Nowinom. Stanisław Borowik opowiadał o Memoriałach. Drengowie wycofali się z organizacji swego festiwalu.
16 maja
Pod Raciborzem odbywała się dystrybucja dopalaczy i to na szeroką skalę. Dilernię udawała drewutnia. Największy pożar Raciborza – magazynów na Dębiczu – nie doczekał się wykrycia sprawcy.
27 czerwca
Karina L. – sekretarz z Rudnika stanęła przed sądem i usłyszała nieprawomocny wyrok, że skłamała w sprawie policjanta. W Kuźni wymyślili, że będą mieli ulicę piłkarza Roberta Lewandowskiego. Dyrektor szpitala wytropił rzekome fałszerstwo w służbie zdrowia.
11 lipca
Wir, co skręcał drzewa nawiedził nocą Kuźnię i Nędzę. Ludzie mówili: to koniec świata. O chwilach grozy pisaliśmy w reportażu na 4 strony. Na 20–lecie powodzi z 1997 roku przygotowaliśmy dodatek specjalny. Anna Otlik wymyśliła plac Długosza na nowo, wygrywając konkurs dla architektów.
22 sierpnia
Awarie w aquaparku ciągną się tygodniami. Pojawiły się tam bakterie. Memoriał cieszył się znakomitą frekwencją na koncercie Michała Szpaka. Marek Rapnicki i Piotr Olender spierali się na naszych łamach o Polskę. Ksiądz Szywalski pytał pątników o pielgrzymkę na Jasną Górę.
12 września
Duża redukcja kadrowa w największym zakładzie pracy Raciborza. Prezydent Lenk zamiast budować publiczny żłobek przekazał pieniądze na rozwój prywatnych placówek. Bronisław Komorowski spotkał się z raciborzanami na Zamku. Judyta Pisarczyk wypłynęła na szerokie wody krajowego jazzu.
24 października
Numer z okazji 800–lecia praw miejskich Raciborza. Cieszył się rekordowym zainteresowaniem. Katarzyna Gruchot zabrała Czytelników w sentymentalną podróż po 5 dekadach PRL. Andrzej Gajdziński wspominał jak tworzył potęgę ZPC „Mieszko”.
28 listopada
Wraz z Czytelnikami odsłaniamy kulisy promocyjnej sprzedaży garnków i masażerów. Nazywamy rzecz po imieniu: grasuje bezczelna nieuczciwość. Samobójcza śmierć 19–letniej kobiety wpisuje się w całoroczny czarny serial takich zdarzeń. Radny Piotr Klima obraża się na Bożydara Nosacza i Nowiny, bo na łamach gazety skrytykowano jego pomysł zbiórki pieniędzy na cmentarzach.
19 grudnia
Numer świąteczny wzbogacamy dodatkiem o niezwykłych kapłanach ziemi raciborskiej – tych, którzy pełnili posługę w przeszłości i tych, którzy wyróżniają się teraz. Wydanie dostosowujemy do atmosfery rodzinnych świąt, rezygnując w nim z tekstów o polityce i wydarzeniach kryminalnych. Bogato relacjonujemy Gwiazdkę Serc, na której ekipa Nowin zaśpiewała własną piosenkę.
(oprac. ma.w)
Najnowsze komentarze