środa, 20 listopada 2024

imieniny: Anatola, Rafała, Edmunda

RSS

Praktyka, Europa i trendy. PWSZ w czasach rewolucji

10.10.2017 00:00 red.

Inauguracja nowego roku akademickiego na raciborskiej uczelni odbyła się z udziałem wiceministra nauki. Sebastian Skuza reprezentował ministra Jarosława Gowina.

3 października w rafakowskim Pałacyku Strzeleckim nowi studenci odebrali indeksy w trakcie immatrykulacji. W swojej przemowie inauguracyjnej rektor miejscowej uczelni prof. nadzw. dr hab. inż. arch. Ewa Stachura mówiła m.in. o czwartej rewolucji przemysłowej „Przemysł 4.0”, w której dochodzi do integracji ludzi z maszynami i nieograniczonego dostępu do informacji. – Żyjemy w nowej epoce – podkreśliła. W obecności wiceministra Skuzy mówiła o nadziejach związanych z pracami resortu nad Konstytucją dla Nauki, gdzie uczelnie zawodowe mają przed sobą przyszłość. – Liczymy, że dzięki tym zmianom już nikt nie będzie kwestionował sensu istnienia PWSZ-ów. Chcemy realizować swoją misję i opierać działalność na stabilności finansowej – nadmieniła. Rektor stwierdziła, że jest dumna z rezultatów pracy w minionym roku akademickim.


3 istotne obszary działalności PWSZ

1 Kształcenie praktyczne we współpracy z partnerami uczelni. PWSZ ma swój wkład w rozwój regionalny. Wspiera go na polu dydaktyki. Stworzyła modelowy program praktyk i zacieśnia swe kontakty z biznesem.

2 Śledzenie trendów na polskim i europejskim rynku edukacyjnym

Uczelnia wychodzi naprzeciw aspiracjom studentów i oczekiwaniom pracodawców. Konsultuje nowe pomysły na Konferencji Rektorów polskcich uczelni i z kolegami z uczelni zagranicznych.

3 Współpraca z uniwersytetami w kraju i za granicą

Związki, sieci i konsorcja to przyszłość uczelni zawodowych. Raciborska ma wiele autorskich metod nauczania i kadrę o unikalnych kwalifikacjach. Organizuje międzynarodowe konferencje z uczelniami, z którymi współpracuje (Sarajewo, Pampeluna, Ostrawa).

  • Numer: 41 (1322)
  • Data wydania: 10.10.17
Czytaj e-gazetę