Czas na zawodowców: Porządki w Rafako dobre dla młodych
Co Program Dobrowolnych Odejść w Rafako oznacza dla uczniów Oddziału Szkolenia Zawodowego Rafako, którym obiecano pracę ślusarzy i spawaczy?
Tydzień temu obszernie pisaliśmy na naszych łamach o Programie Dobrowolnych Odejść w Rafako. Wraz z jego ogłoszeniem do redakcji „Nowin Raciborskich” zaczęły napływać pytania dotyczące przyszłości uczniów, którzy kształcą się w Oddziale Szkolenia Zawodowego Rafako. Zatrudniono ich jako młodocianych pracowników, obiecano naukę fachu i pracę spawacza po skończeniu szkoły. Czy te gwarancje pozostają w mocy? Zapytaliśmy o to prezes Rafako Agnieszkę Wasilewską-Semail.
– Program Dobrowolnych Odejść w żaden sposób nie dotyczy młodzieży z Oddziału Szkolenia Zawodowego Rafako. Ale właśnie dzięki niemu możliwość rozwoju otrzymają młodzi. Liczymy na to, że PDO pozwoli nam mocniej skoncentrować się na rozwijaniu kompetencji młodych ludzi – wyjaśnia Agnieszka Wasilewska-Semail.
Przypomnijmy, nabór wniosków pracowników, którzy chcą skorzystać z PDO wciąż trwa. W sumie może nim zostać objętych nawet 200 osób. W zamian za dobrowolne odejście z pracy otrzymają rekompensatę – wypłaconą jednorazowo w wysokości półrocznej pensji lub w 24 transzach (50% miesięcznego wynagrodzenia każda). Choć akces do PDO mogą zgłosić wszyscy pracownicy, to uruchomiono go głównie z myślą o osobach starszych, aby z jednej strony podziękować im za lata pracy dla raciborskiego zakładu, a z drugiej strony uporządkować strukturę zatrudnienia w firmie.
– Nasza przyszłość to świadomy i ustrukturyzowany rozwój młodych pracowników. Chcemy wyjść naprzeciw ich oczekiwaniom i aspiracjom – dodaje Agnieszka Wasilewska-Semail.
(żet)
Najnowsze komentarze