środa, 29 maja 2024

imieniny: Marii Magdaleny, Teodozji, Maksyma

Remis do przerwy, końcówka dla gospodarzy

08.11.2016 00:00 red.

Krzanowice – Kuźnia. Gospodarze dwa razy prowadzili i dwa razy goście wyrównywali. Taki przebieg miało pierwsze 45 minut. Krzanowice wygrały dzięki dwóm bramkom Tomasza Pieczarka.

Wpierw był karny dla Krzanowic. Jedenastkę w gola zamienił Dawid Słysz. Kuźnia wyrównała po strzale Damiana Słupiny. Słysz ponownie trafił do siatki tym razem z akcji. Dla gości wyrównał Marcin Cyburt.

Po przerwie dwa razy pokonał bramkarza Tomasz Pieczarek i ustalił rezultat na 4:2 dla gospodarzy.

Jeden z najbardziej doświadczonych trenerów w Podokręgu Racibórz – Józef Teresiak (zaczął pracę w 1988 roku) jest mile zaskoczony przebiegiem tej rundy. – Ważne byśmy wygrywali, choć jest jeszcze wiele rzeczy do poprawy – uważa szkoleniowiec. Po raz trzeci w karierze prowadzi Krzanowice. W końcu lat 90-tych ubiegłego wieku wprowadził klub do IV ligi. W 2005 roku ratował go przed spadkiem z okręgówki. Teraz ma szansę na awans do tej klasy rozgrywkowej. – Gramy systemem 4-4-2, strzelamy dużo bramek, ale często uprawiamy radosną defensywę i wiele tracimy – mówi o swojej drużynie.

W tej rundzie Krzanowice przegrały dotąd dwa razy – z Nową Wsią i Kobylą. W piątek 11 listopada grają u siebie z Chałupkami.