Niedziela, 19 maja 2024

imieniny: Iwa, Piotra, Celestyna

RSS

Dojrzali studenci zaczęli rok szkolny

11.10.2016 00:00 red.

6 października odbyła się inauguracja roku akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Nędzy.

Słuchacze spotkali się po wakacyjnej przerwie i zapoznali z planami na najbliższe miesiące. Wybrano również przewodniczącego, którym został Adam Grabowski. – Jestem również członkiem parlamentu seniorów i obiecuję, że będę tam aktywnie walczył m.in. aby rządowe środki przeznaczone na leki dla seniorów mogły być wykorzystywane w inny sposób, aby seniorzy mieli więcej możliwości ich przeznaczenia – zapowiedział.

Otwarcie spotkania inauguracyjnego odbyło się w sali urzędu gminy. Wójt Anna Iskała gratulowała wszystkim członkom UTW zdania poprzedniego semestru i zapewniała ich o swoim wsparciu dla inicjatyw grupy. Podobne wsparcie deklarowała szefowa Gminnego Centrum Kultury, przy którym działa UTW, Mariola Jakacka.

W nowym semestrze do sędziwych studentów dołączyły cztery osoby. Jedną z nich Jest Henryk Wałka, rybniczanin, były kolejarz, od dwóch tygodni na emeryturze. – Do uniwersytetu zaprosił mnie, Adam Grabowski. Jako, że pracowałem w Raciborzu, znam tu też kilka innych osób. Uważam, że kto szybko działa ten robi dwa razy – wyjaśnił szybkie znalezienie zajęcia po emeryturze. – Od UTW oczekuję zapełnienia wolnego czasu, realizację swoich hobby, z których największym są wycieczki i historia. Myślę, że mogę się podszkolić w języku angielskim, zaś od siebie mogę zaoferować pomoc przy komputerach – dodał.

Studenci zapoznali się z rozpiską zajęć na najbliższe miesiące. Niemal dwa razy w tygodniu mogą aktywnie spędzić wspólnie czas. Nowością jest propozycja wyjazdów na raciborski basen, na aerobik rehabilitacyjny. Szczegóły programu UTW w GCI w Nędzy.

(woj)

  • Numer: 41 (1271)
  • Data wydania: 11.10.16
Czytaj e-gazetę