Poniedziałek, 29 lipca 2024

imieniny: Marty, Olafa, Beatrycze

RSS

Wcale nie tacy źli

26.04.2016 00:00 red

Wojciech Żołneczko - dziennikarz „Nowin Raciborskich” oraz portalu nowiny.pl

W miniony piątek spotkałem się z uczniami „Mechanika”, którzy z dumą prezentowali wykonane przez siebie konstrukcje – lampę święcącą dziesięć razy jaśniej od samochodowych reflektorów, odnowione motorowery, wykonane przez siebie lub przerobione w zmyślny sposób rowery, bezprzewodowe głośniki, urządzenie do odpalania rakiet.

Tego samego dnia wręczyliśmy w siedzibie Wydawnictwa Nowiny nagrody gimnazjalistom, którzy zwyciężyli w zorganizowanym przez nas konkursie „Mój wymarzony zawód”. Również ich prace zaskakują pietyzmem wykonania, pomysłowością i dojrzałością, której po gimnazjalistach trudno się spodziewać.

Od kilku tygodni do redakcji Nowin napływają również informacje o sukcesach uczniów naszych techników, szkół zawodowych i liceów ogólnokształcących w konkursach i olimpiadach na szczeblu ogólnopolskim. Finalistów i laureatów z Raciborza i powiatu raciborskiego uzbierałby się mały tłum.

Wszyscy Ci wspaniali młodzi ludzie zadają kłam obiegowej opinii o młodzieży, która ma być aspołeczna, bezproduktywna i roszczeniowa. Dlatego nie żałujmy im dobrego słowa – wszak jeszcze za młodu stali się wzorami dla swoich młodszych kolegów. Oby jak najwięcej ich braci, sióstr, krewniaków i kolegów z podwórka poszło tą drogą, na którą oni wstąpili.

  • Numer: 17 (1249)
  • Data wydania: 26.04.16
Czytaj e-gazetę