Poniedziałek, 29 lipca 2024

imieniny: Marty, Olafa, Beatrycze

RSS

Jerzy Grud otworzył nowy sklep w Raciborzu

08.03.2016 00:00 red

Znany raciborski przedsiębiorca przeniósł swoją siedzibę w nowe miejsce. Przy ul. Kościuszki otwarto sklep o pow. 1300 m kw. W oficjalnym otwarciu uczestniczyły władze miasta i powiatu.

– Zmierzamy do nowoczesnej Europy. My się zmieniamy i Racibórz się zmienia na lepsze – podkreślał Jerzy Grud. Zarządzanie firmą przekazał córce Grażynie i synowej Barbarze.

Otwarcia dla VIP-ów i zaproszonych gości dokonano o godz. 8.30. Sklep dla klientów został otwarty półtorej godziny później. Jerzy Grud osobiście przeciął wstęgę stojąc przy załodze, którą określił zgraną drużyną. – Mam pracowników, którzy są ze mną już ponad 30 lat – podkreślał. Kadrą w sklepie kierują Katarzyna Huczek i Sebastian Kikina.

Właściciel firmy przypomniał jak zaczynał w 1970 roku działalność gospodarczą. – To było 46 lat temu, także w marcu. W urzędzie miasta przyjął mnie wtedy obecny tu dziś pan Sanocki, mój dobry sąsiad – mówił. Dziękował zebranym za obecność. Potraktował ją jako wyraz szacunku dla jego samego i dokonań firmy.

– Urzędnicy raciborscy byli przychylni tej inwestycji. Nie było żadnych przeszkód. To zasługa pana prezydenta – dziękował Mirosławowi Lenkowi.

Nowy sklep zbudowała firma Borbud. Firma Gruda przeniosła się pod nowy adres, gdzie może zaprezentować znacznie więcej towaru. Doszły m.in. działy elektronarzędzi, tapet i ubrań BHP. Jest tu bardzo nowoczesny stół multimedialny, tzw. showroom gdzie można dobrać kolory farb i sprawdzić jak prezentują się w różnym oświetleniu. Takie urządzenie jest unikalne w skali Polski.

Sprzedaż w nowym punkcie ruszyła 5 marca.

(r)

  • Numer: 10 (1242)
  • Data wydania: 08.03.16
Czytaj e-gazetę