Poniedziałek, 29 lipca 2024

imieniny: Marty, Olafa, Beatrycze

RSS

Piórem naczelnego

05.01.2016 00:00 red

Mariusz Weidner, Redaktor naczelny Nowin Raciborskich

Gdy życzliwość była normą

Tuż przed sylwestrową nocą spotkałem znajomą twarz. Na tyle znajomą, że dla mnie prawie od zawsze niezmienną, a ona pamięta mnie z czasów gdy byłem dzieckiem. Powspominaliśmy razem stare, dobre czasy. Te za komuny i te z narodzin wolności jak i te całkiem niedawne. Perspektywa paru dziesięcioleci i zupełnie innych rzeczywistości w Polsce. Było skromnie ale godnie, potem kolorowo i z nadziejami aż w końcu zrobiło się po prostu bardzo współcześnie. Kiedy człowiek wspomina okres gdy metryka była krótka a zdrowie końskie to wspominki muszą być radosne. Smutek wkradł się gdy rozmówczyni przytoczyła, że ludzie są mniej życzliwi niż kiedyś. Mało uśmiechu, więcej gniewu. To jak zmienił się świat widać np. w kinie. Jako dziecko zakochałem się w „Gwiezdnych Wojnach”. Nadal mi się podobają, te nowe także. Jednak gdy zajrzałem w recenzje i komentarze internautów to ucieszyłem się, że nie czytałem ich przed seansem. Nie poszedłbym na tak zły film. Na szczęście i rozmowa ze znajomą upłynęła w atmosferze życzliwości. Tej właśnie życzę wszystkim Czytelnikom naszego tygodnika na ten nowy rok.

  • Numer: 1 (1233)
  • Data wydania: 05.01.16
Czytaj e-gazetę