Poniedziałek, 29 lipca 2024

imieniny: Marty, Olafa, Beatrycze

RSS

Cenna nagroda dla roszkowskiej firmy

30.06.2015 00:00 QLA

Wielkiej radości nie ukrywa Józef Farana z Roszkowa, pod domem którego pojawił się nowoczesny, ekologiczny zbiornik na olej napędowy. Roszkowski przedsiębiorca, który dziś wspólnie z synem prowadzi Przedsiębiorstwo Transportowe, Handel i Spedycję został laureatem konkursu firmy GXL Polska z Raciborza i Swimer Tanks&Hoses – producenta dwupłaszczowych zbiorników na paliwa płynne.

Losowanie odbyło się na stoisku raciborskiej firmy GXL Polska w ostatnim dniu Wystawy Rolniczej OPOLAGRA 2015 w Kamieniu Śląskim.

To pierwsza tak cenna nagroda, jaką firma rozlosowała wśród swoich klientów i rolników. Zbiornik wykonany został z bardzo dobrego tworzywa sztucznego, które bez problemu wytrzymuje 10 lat gwarantowane przez producenta. – Ekonomia pokazuje, że takie zbiorniki powinny mieć wszystkie firmy, które używają olej napędowy w gospodarstwie. Z pewnością będzie pracował na zysk firmy pana Farany – przekonany jest prezes GXL Polska Roman Górniak.

Zbiornik, o pojemności 2,5 tys. l, wyposażony w sondę sygnalizującą ewentualny przeciek między płaszczami, spełnia wszystkie warunki ekologiczne oraz wymagania Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Urzędu Dozoru Technicznego – zapewnia reprezentujący firmę Łukasz Ottawa.

– 30 lat prowadzę swoje przedsiębiorstwo, ale po raz pierwszy wygrałem w konkursie nagrodę. Od czterech lat współpracuję z firmą GXL Polska, która dostarcza mi bardzo dobrej jakości paliwo. To bardzo ważne, ponieważ samochody typu Euro 5 nie mogą jeździć na złym paliwie. A zbiornik bardzo mi się przyda – dodaje uradowany Józef Farana.

(ewa)

  • Numer: 26 (1207)
  • Data wydania: 30.06.15
Czytaj e-gazetę