imieniny: Jana, Pawła, Miromira

Trzy złota naszych zapaśników

28.04.2015 00:00 red

ZAPASY –  Mistrzostwa Polski

Bardzo udany start zanotowały zawodniczki i zawodnicy MKZ Unia Racibórz oraz LKS Dąb Brzeźnica podczas odbywających się w miniony weekend w Zgierzu Mistrzostw Polski Seniorów w zapasach.

Oba kluby z powiatu raciborskiego zdobyły w sumie po 5 medali. Z reprezentantów MKZ Unia Racibórz na najwyższym stopniu podium stanął Arkadiusz Gucik (59 kg), który w walce o złoto po niezwykle zaciętym boju pokonał zawodnika z Piotrkowa Trybunalskiego. Szansę na złoto miał również Mateusz Wolny, tak świetnie spisujący się w eliminacjach. Niestety, w finale było trochę gorzej, stąd porażka Mateusza na punkty z Edgarem Babayanem. Medal brązowy wywalczył jak zawsze bardzo solidny Mateusz Wanke, a na 5. miejscu zawody ukończył Krzysztof Bańczyk. W rywalizacji pań w kategorii 60 kg nie miała sobie równych Agnieszka Król, a srebrny krążek zdobyła jej klubowa koleżanka Paula Kozłow (53 kg).

Mistrzostwa w Zgierzu miło wspominać będzie także ekipa LKS Dąb Brzeźnica. Tytuł najlepszego zawodnika w kraju wywalczył Sebastian Jezierzański (86 kg), srebrny medal zdobył zaledwie 18-letni Patryk Ołenczyn (57 kg), który debiutował w gronie seniorów oraz Nikol Chluba (60 kg). Ponadto trzecie miejsca zajęły Sara Jezierzańska (48 kg) i Agata Tatar (63 kg).

Zdaniem Grzegorza Pieronkiewicza, prezesa Polskiego Związku Zapaśniczego, Mistrzostwa Polski w Zgierzu, to była świetna promocja zapasów. Zawody zostały przeprowadzone wzorcowo, a organizatorzy zadbali o bardzo efektowną oprawę. Wśród zaproszonych gości, oprócz wielu sław polskich zapasów, byli między innymi Andrzej Biernat – minister sportu i turystyki, Krzysztof Kwiatkowski – prezes NIK czy najlepszy polski tenisista –  Jerzy Janowicz. Bezpośrednią relację z większości walk finałowych Mistrzostw Polski przeprowadziła TVP Sport.