Poniedziałek, 29 lipca 2024

imieniny: Marty, Olafa, Beatrycze

RSS

Chcą go wszystkie uczelnie w Polsce

14.04.2015 00:00 red

Szymon Łopocz wygrał Olimpiadę Przedsiębiorczości

Krzyżanowice, Tworków. Uczeń II LO z Raciborza, mieszkaniec Tworkowa najlepszy z grona ponad 20 tys. uczestników. W ścisłym finale pokonał 50 uczniów z całej Polski i znalazł się na czele listy „Laureatów X edycji Olimpiady Przedsiębiorczości”.

Finał odbył się 9 kwietnia w Warszawie. Tegoroczny maturzysta był przygotowywany do udziału przez Judytę Bortel. Zgromadził w finale 60 punktów za test; 9 za esej i 42,5 za prezentację. Wynik 111,5 pkt. dał mu pierwsze miejsce wśród laureatów.

– Nie spodziewałem się, że mogę wygrać i być najlepszy spośród uczniów tak elitarnych szkół w całej Polsce – przyznaje Szymon. Z drugiej strony mówi, że poświęcił przygotowaniom sporo czasu i przedsiębiorczość to jego pasja. – W mojej rodzinie są absolwenci kierunków ekonomicznych, jednak sam podjąłem decyzję o wzięciu udziału w tej olimpiadzie – dodaje laureat z Tworkowa.

Dzięki zwycięstwu ma wolny wstęp na wszystkie uczelnie ekonomiczne w Polsce. – Wybiorę Szkołę Główną Handlową, uważam, że jest bezkonkurencyjna – wyjawia Sz. Łopocz. W przyszłości chciałby prowadzić własną firmę. Robi w tym kierunku już pierwsze kroki, biorąc udział w organizowanym przez gminę programie szkoleniowym „Start up”. Wymyślił w nim m.in. sklepy z ekologicznymi kosmetykami oraz artykułami spożywczymi z dostawą do domu.

ma.w

  • Numer: 15 (1196)
  • Data wydania: 14.04.15