Poniedziałek, 29 lipca 2024

imieniny: Marty, Olafa, Beatrycze

RSS

Świetny debiut Monety w Wigrach Suwałki

17.03.2015 00:00 red

Pierwszoligowe Wigry Suwałki zainaugurowały rundę wiosenną, a wraz z nimi raciborski piłkarz 21-letni Łukasz Moneta. W zwycięskim meczu z Pogonią Siedlce 2:0 brał udział przy obu bramkach Wigier.

- Mecz należał do tych o 6 punktów, Pogoń w tabeli jest niżej od nas i walczą o utrzymanie dla nich każdy punkt jest na wagę złota. My chcieliśmy dobrze zacząć rundę wiosenną, wygrać mecz i podskoczyć w tabeli. Mecz nie był łatwy, tak jak wcześniej wspomniałem Pogoń Siedlce walczy o utrzymanie, mają nowego trenera i kilku nowych zawodników, ale cieszymy się, że zdobyliśmy 3 punkty tak jak zakładaliśmy sobie przed meczem. Ja z debiutu jestem bardzo zadowolony ponieważ wygraliśmy, miałem udział przy wywalczonym rzucie karnym i zaliczyłem asystę do pustej bramki przy drugim golu. Cieszę się, że już w pierwszym meczu dzięki moim akcjom drużyna mogła strzelić dwie bramki i wygrać, to na pewno doda mi większej pewności siebie w kolejnych spotkaniach - powiedział po debiucie raciborski piłkarz.

Moneta to wychowanek LKS Brzezie, później występował w KP Unia OSiR Racibórz, LKS 1908 Nędza, LZS Leśnica i Legii Warszawa. W barwach mistrza Polski zagrał dwa mecze w pierwszej drużynie. Zdecydowanie więcej występował w trzecioligowych rezerwach Legii.

kozz

  • Numer: 11 (1192)
  • Data wydania: 17.03.15
Czytaj e-gazetę