Poniedziałek, 29 lipca 2024

imieniny: Marty, Olafa, Beatrycze

RSS

Opozycja mówi konkretami

10.03.2015 00:00 red

Prezydent dyskutuje z opozycją na tematy gospodarcze. Po tym jak Lenk wytknął oponentom, że nie podają przykładów konkretnych działań, Zuzanna Tomaszewska z NaM wystąpiła na sesji z paroma pomysłami dla samorządu.

Radna RSS Nasze Miasto proponuje prezydentowi korzystać ze wzorców Szczecina, gdzie działa wydział obsługi inwestorów i biznesu. Przekazała mu ogólny zakres działalności tej komórki. – Jest  nakierowany na inwestorów, wyróżnia się m.in. łatwą w obsłudze stroną internetową, która wskazuje dlaczego warto wybrać Szczecin pod inwestycję biznesową – zwróciła się na lutowej sesji do prezydenta Lenka.

Sugerowała także aby Racibórz rozważył realizację projektu wzorowanego na działaniach Pietrowic Wielkich i Krzyżanowic, gdzie młodzież korzysta z programu popularyzującego przedsiębiorczość i tworzy wirtualne firmy. Wzorce takich działań można też zaczerpnąć z Poznania, który regularnie prowadzi warsztaty start up dla młodzieży.

Mirosław Lenk przyjął uwagi radnej, zaznaczył, że robi to z życzliwością. – W miarę możliwości je wykorzystam – podkreślił. Mówił też o planowanym jeszcze w tym kwartale powołaniu referatu ds. obsługi inwestorów.

– Są różne modele działania takich komórek i badamy je w urzędzie. Krakowski, szczeciński, a nawet pietrowicki. Inwestor nie pojawia się u nas  codziennie, nie mamy kolejek inwestorów i dlatego ten nowy referat będzie musiał zajmować się szeregiem innych spraw. Musi być pośrednikiem między wydziałem gospodarki nieruchomościami, wydziałem inwestycji, referatem promocji i wydziałem rozwoju, któremu będzie bezpośrednio podległy – stwierdził M. Lenk.

Podkreślił też, że nadal nie che aby radni mówili mu, że trzeba coś, jakoś zrobić tylko przychodzili z konkretami. – Dobrych propozycji chętnie wysłucham, ale decyzje będę podejmował na własny rachunek, także polityczny – podsumował prezydent Raciborza.

(ma.w)

  • Numer: 10 (1191)
  • Data wydania: 10.03.15
Czytaj e-gazetę