Poniedziałek, 29 lipca 2024

imieniny: Marty, Olafa, Beatrycze

RSS

Stara choinka byłaby lepsza niż brak reakcji

17.02.2015 00:00 red

Zgłoszona na pierwszej sesji nowego samorządu sprawa niebezpiecznego ronda na ul. Mariańskiej nie doczekała się działań jakich oczekiwał autor interpelacji Piotr Klima.

Zdaniem rajcy NaM-u nowe rondo jest zbyt płaskie by można było je nazwać bezpiecznym. Kierowcy przecinają skrzyżowanie na wprost zamiast dostosować się do toru jazdy. To obniża bezpieczeństwo poruszania się wyremontowaną Mariańską, a ta ze względu na dobry stan nawierzchni „prowokuje” kierowców z ciężką stopą do brawurowej jazdy.

Zgłoszona jeszcze w grudniu sprawa ronda (Klima sugerował jego drobną przebudowę, wtórował mu radny Marek Rapnicki proponując „czub” na środku) nie doczekała się działań ze strony urzędników i Piotr Klima wyraził wątpliowość w sens formułowania interpelacji do prezydenta. – W jaki sposób są one realizowane? Skoro mają przechodzić bez echa to nie będę zajmował czasu panu prezydentowi – oznajmił na jednym z ostatnich posiedzeń komisji rady.

– Nie doczekałem się odpowiedzi, a konsekwencje lekceważenia tematu są. Wciąż obserwuję jak ludzie „przelatują” tamtędy. Nazajutrz gdy o tym mówiłem na sesji zdarzył się wypadek. Lepiej byłoby tam starą choinkę ustawić niż dyskutować – powiedział do prezydenta Lenka.

Prezydent był zaskoczony, że Klima zarzuca mu, że nie udzielił odpowiedzi w sprawie jaką zgłosił, bo pamiętał, że odpowiadał. – Powiedział pan na sesji tylko, że to rzeczywiście jest problem. I na tym się skończyło. Ja oczekuję rozwiązania, diagnozę sam przedstawiłem – oznajmił radny. Zapowiedzi konkretnych działań nie usłyszał. Jedynie sugestię by zaznaczał, że żąda pisemnej odpowiedzi.

Wygląda na to, że problem ronda podzieli los rudery stojącej obok niego, którą interesował się w poprzedniej kadencji Stanisław Borowik. Apelował by ją zabezpieczyć przed bezdomnymi, bo ci urządzali w środku ogniska. Magistrat był i pozostał bezsilny wobec problemu.

(m)

  • Numer: 7 (1188)
  • Data wydania: 17.02.15
Czytaj e-gazetę