imieniny: Sławomira, Paschalisa, Weroniki

Czy Nędza ma pakę na czwartą ligę?

28.10.2014 00:00 red

PIŁKA NOŻNA – Klasa okręgowa (grupa Katowice II)

Podopieczni trenera Mieczysława Masłowskiego, którzy w tym sezonie zostali przesunięci z grupy III do II nieustannie znajdują się w czubie tabeli klasy okręgowej. Przed sobą mają tylko rezerwy Energetyka ROW Rybnik. W miniony weekend odprawili najsłabszą drużynę ligi – MKS Sokół Orzesze aż 10:0, potwierdzając swoją piekielną siłę w ofensywie. Czy to będzie sezon, w którym grająca od ośmiu lat na poziomie okręgówki Nędza pokusi się o dołączenie do grona czwartoligowców? Najbliżej awansu LKS 1908 Nędza był w sezonie 2009/10 kiedy to w ostatniej kolejce przegrał z Naprzodem Rydułtowy 0:4 i pozostał na szczeblu okręgówki. Obecna kadra wydaje się być jeszcze silniejsza, a w połączeniu z dobrymi radami trenera Masłowskiego stanowi drugą siłę ligi.

Wracając do meczu z Sokołem. Początkowo nie zanosiło się na taki pogrom. Piłkarze LKS 1908 Nędza zdobyli szybko dwie bramki, ale kolejne padły dopiero pod koniec pierwszej połowy w rezultacie do szatni drużyna gości schodziła z pięciobramkowym bagażem. W drugiej odsłonie spotkania zespół Nędzy nie odpuścił i powtórzył wyczyn z pierwszych czterdziestupięciu minut strzelając kolejne pięć goli. Łącznie defensywa Sokoła Orzesze została pokonana dziesięciokrotnie. Do siatki trzy razy trafił Mariusz Frydryk, dwukrotnie piłkę w bramce umieszczali Patryk Kornas, Sebastian Margeciok i Michał Stroka, jednego gola zdobył również Artur Potaczek.