Świetny start drużyny Rębiszów

26.08.2014 00:00 red

Bieg odbył się w Oleśnicy. Tradycyjnie poprzedziła go msza święta w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Fatimskiej. Na starcie stanęło 228 zawodników: rolkarzy, biegaczy i miłośników nordic walking. Wśród nich znaleźli się raciborzanie: Agnieszka, Judyta, Patrycja i Mariusz Rębiszowie.

W biegu na 5 kilometrów w kategorii kobiet Judyta Rębisz zajęła 2. miejsce. Szóste przypadło Agnieszce Rębisz, co dało jej złoto w kategorii K-35. Agnieszka Rębisz zajęła również 8. miejsce w kategorii open biegu na 10 kilometrów (00:36:19). Z kolei Mariusz Rębisz zwyciężył w kategorii M-40. Najmłodsza z drużyny Patrycja Rębisz otarła się o podium w biegu Małych Asów na 300 metrów zajmują 4. miejsce.

Organizatorami wydarzenia byli proboszcz parafii pw. św. Jana Apostoła i Ewangelisty w Oleśnicy ks. Władysław Ozimek i proboszcz parafii rzymskokatolickiej pw. Najświętszej Maryi Panny Fatimskiej w Oleśnicy ks. Jan Kudlik.