Poniedziałek, 29 lipca 2024

imieniny: Marty, Olafa, Beatrycze

RSS

Koncert noworoczny w Nędzy. Najlepsza publiczność na południu kraju

11.02.2014 00:00 red

Nędza.

– W gminie Nędza mieliśmy okazję grać już kilka razy m.in. podczas dożynek czy poświęcenia wozu strażackiego. Muszę przyznać, że w całej południowej Polsce nie ma lepszej publiczności! – powiedział Władysław Mołdrzyk, dyrygent orkiestry „Plania”, która 2 lutego wystąpiła podczas koncertu noworocznego w Nędzy.

Raciborska Orkiestra Dęta „Plania”, istniejąca od roku 1946, przez cały czas działa jako orkiestra przy Zakładach Elektrod Węglowych w Raciborzu, a po przekształceniu zakładu, przy SGL Carbon Polska S.A., gdzie do dziś ma swoją siedzibę. Do przebojów zagranych przez muzyków zaśpiewali soliści Katarzyna i Krzysztof Szymura.

Wśród publiczności byli mieszkańcy nie tylko samej gminy Nędza, ale też sąsiednich miejscowości.

– Cieszę się, że z naszego zaproszenia skorzystali również sąsiedzi, wiem, że są mieszkańcy Kuźni, Bogunic czy Lysek, to wspaniałe – mówiła wójt gminy Nędza Anna Iskała, główna organizatorka wydarzenia. Podczas koncertu swoją obecność zaznaczyły członkinie Stowarzyszenia Kobiet Aktywnych, które zadbały o przygotowanie kołocza i kawy (na koszt gminy).

Koncert podobał się publiczności i rozkleił samego wicestarostę Andrzeja Chroboczka. –  Urodziłem się w Kuźni Raciborskiej, ale w wieku 6 lat sprowadziliśmy się z rodzicami właśnie tu –  wspominał 2 lutego. – Sposobności przeprowadzki było wiele. Szczególnie pamiętam taką jedną: wracałem z Niemiec do domu, to były lata 70-te, ostatnia stacja benzynowa przed granicą, północ, benzynę nalewa mi młody chłopak, pyta dokąd jadę? Mówię, że wracam do domu, a on na to: chłopie głupi! zostań tu! Tak mnie namawiał, że spędziłem na tej stacji kilka godzin i zastanawiałem się, co zrobić. Cieszę się, że wróciłem – opowiedział wicestsarosta.

Oprac. (woj)

  • Numer: 6 (1135)
  • Data wydania: 11.02.14