Poniedziałek, 17 czerwca 2024

imieniny: Laury, Alberta, Marcjana

RSS

Debiut raciborzanina w pierwszym składzie Legii Warszawa

21.01.2014 00:00 red

PIŁKA NOŻNA – Ekstraklasa

Łukasz Moneta od pierwszej minuty rozpoczął mecz sparingowy w barwach mistrza Polski - Legii Warszawa przeciw rosyjskiej drużynie Tom Tomsk. Raciborski piłkarz w test meczu rozegranym w Turcji rozegrał 60 minut. Jego drużyna przegrała 3:1.

– Przyznam, że na początku czułem się na lewej obronie dosyć dziwnie, bo na tej pozycji zagrałem niecałe dwa mecze od początku swojej przygody z piłką. Pomysłem trenera są bardzo ofensywnie grający boczni obrońcy, co jest bardzo fajnym pomysłem. Przeczuwałem, że w którymś sparingu mogę zagrać na boku defensywy, bo już przed wylotem na zgrupowanie do Turcji zostałem ustawiony właśnie tam, potem kontynuowane to było na obozie. Rosjanie byli silni i grali bardzo agresywnie. Swój występ oceniam średnio, bo mam kłopoty z grą defensywną i przede mną jeszcze wiele nauki. Zgrupowanie do tej pory oceniam bardzo pozytywnie. Trenerzy przekazują swoje polecenia i oczekiwania w bardzo zrozumiały sposób. Wyjazd był dla mnie wielkim wyróżnieniem, gdyż jestem przy Łazienkowskiej dopiero od lata 2013 i kompletnie nie spodziewałem się wylotu do Turcji, o którym dowiedziałem się dzień przed wylotem, co trochę skomplikowało moje sprawy osobiste – dla legia.net powiedział 19-letni Łukasz Moneta.

Drugą połowę meczu rozegrał także rybnicki bramkarz Wojciech Skaba.

Legia Warszawa - Tom Tomsk 1:3

Bramki: Inaki Astiz 84. – Kiriłł Panczenko 29.-k, Ivica Vrdoljak 38.-sam., Dienis Tierientjew 45.

Legia Warszawa: Dušan Kuciak (46. Wojciech Skaba) – Łukasz Broź, Alan, Inaki Astiz, Łukasz Moneta (61. Robert Bartczak) – Miroslav Radović (61. Kamil Kurowski), Ivica Vrdoljak (61. Bartłomiej Kalinkowski), Raphael Augusto (46. Aleksander Jagiełło), Hélio Pinto (61. Grzegorz Tomasiewicz), Henrik Ojamaa (61. Guilherme) – Wladimer Dwaliszwili (46. Patryk Mikita).

  • Numer: 3 (1132)
  • Data wydania: 21.01.14