To już krok od spadku do III ligi

14.01.2014 00:00 red

SIATKÓWKA – II liga mężczyzn

Podopieczni trenera Witolda Galińskiego przegrali bardzo ważny mecz z Akademią Talentów II Jastrzębskiego Węgla. Drużyna z Jastrzębia wystąpiła w silniejszym składzie niż zazwyczaj.

Porażka oznacza fatalną sytuację raciborskiego drugoligowca, który znajduje się na dnie tabeli. Wiele wskazuje, że siatkarze AZS Rafako zakończą rundę zasadniczą na ostatnim miejscu i trudno będzie utrzymać się w play outach. Raciborscy siatkarze w sobotnim meczu popełnili więcej błędów od jastrzębian.

W pierwszym secie raciborski AZS przegrał 25:16. W następnych dwóch setach było nieco lepiej, aczkolwiek zostały one przegrane do 23 i 22.

Podopiecznym Galińskiego pozostał do rozegrania jeszcze jeden mecz w rundzie zasadniczej na wyjeździe z MTS Winner Czechowice-Dziedzice.