imieniny: Laury, Alberta, Marcjana

Koszykarze trenera Parzonki zwyciężyli w Gliwicach

07.01.2014 00:00 red

KOSZYKÓWKA – III liga mężczyzn

Drugi z raciborskich trzecioligowców w koszykówce mężczyzn RKK AZS Racibórz w końcu odniósł drugie zwycięstwo w sezonie. Po serii porażek podopieczni trenera Marcina Parzonki wygrali 82:79.

Najlepiej koszykarze RKK AZS Racibórz spisali się w pierwszej i trzeciej kwarcie. Pierwszą wygrali 27:21. Druga odsłona również była wyrównana, ale zwycięsko zakończyli ją gospodarze wygrywając 19:17. Po przerwie zawodnicy RKK AZS Racibórz powiększyli swoją przewagę nad rywalem do ośmiu punktów. W czwartej kwarcie RKK uległ 14:19, ale ostatecznie raciborski klub zwycięzył 82:79. Jest to drugie zwycięstwo w sezonie. W zespole z Raciborza najlepiej punktował Andrzej Sitek, który rzucił 27 puntków. Równie mocnymi ogniwami byli Adam Zwierzna (23) i Przemysław Chęć (18).

KŚ AZS PŚ Gliwice - RKK AZS Racibórz 79:82 (21:27, 19:17, 20:24, 19:14)