Poniedziałek, 29 lipca 2024

imieniny: Marty, Olafa, Beatrycze

RSS

Masowanie to ich pasja

04.06.2013 00:00 red

MASAŻ – Specjaliści odnowy biologicznej z PWSZ masowali sportowców tym razem w Prudniku.

W Wieszczynie pod Prudnikiem w Górach Opawskich 25 maja odbyły się zawody w Nordic Walking. Udział wzięli sportowcy z całego województwa i z Czech. Na zawody zostali zaproszeni studenci z PWSZ. Jak zwykle wypadli wyśmienicie. Przemasowali wszystkich uczestników. Oprócz masażu udzielali porad z zakresu odżywiania, przygotowania sprawnościowego do zawodów, radzenia sobie z nabytymi podczas treningu i zawodów kontuzjami.

– Bardzo dziekuję studentom z Raciborza za ich zaangażowanie, pracowitość i profesjonalizm – powiedział starosta Prudnika Radosław Rostkowski. – Podobało mi się to, że z wielką determinacją przekonywali uczestników o pozytywnym wpływie masażu sportowego na organizm. Z wielkim podziwem wszystko obserwowałem. Ukłony w stronę opiekuna i nauczyciela Marka Jendryska, za profesjonalne przygotowanie studentów – dodał.

– Znam studentów z PWSZ w Raciborzu od 5 lat. Są zawsze bardzo dobrze przygotowani i chętni do pracy – powiedziała Irena Pakosz-Czuta – mistrzyni świata w Nordic Walking. – Za każdym razem byłam i jestem pełna podziwu za ich profesjonalizm w każdym calu oraz to, że wykonują masaż sportowy z wielką pasją. Mają bardzo dobrego nauczyciela – dodała.

(r)

  • Numer: 23 (1099)
  • Data wydania: 04.06.13