Poniedziałek, 29 lipca 2024

imieniny: Marty, Olafa, Beatrycze

RSS

Pantofelek stanie obok Mieszka

05.03.2013 00:00 red

Krystyna Lamczyk odebrała w niedzielę 3 marca nagrodę Forum Kobiet Powiatu Raciborskiego za 2012 rok. Jest szefową Koła Gospodyń Wiejskich w Tworkowie.

Przed rokiem, również na Zamku dostała statuetkę Mieszka. Popularyzuje śląską kuchnię i tradycje. Od 30 lat działa w KGW, połowę tych lat spędziła na kierowaniu kołem. Wzruszyła ją już sama nominacja. – Byłam zaskoczona, że mnie odnaleziono w tym małym domku w Tworkowie. Teraz Pantofelek stanie w nim obok statuetki Mieszka – mówiła ze sceny. Podkreśliła wkład w pobudzenie jej do aktywności obecnego wójta Krzyżanowic Grzegorza Utrackiego, który w czasie gdy był szefem Centrum Kultury namówił ją, by „wyjęła swe pomysły z szafy”. Utracki został doceniony przez Forum za regularne składanie kandydatur z ziemi krzyżanowickiej, jako jedyny z samorządowców. Ponadto nominacje powędrowały do: Bartosza Koziny, Agnieszki Schneider, Renaty Krauze i Ewy Orłowskiej. – Gdybym miała pięć Pantofelków, wszytkie bym dziś rozdała – mówiła główna organizatorka przedsięwzięcia Małgorzata Rother-Burek.

maw

  • Numer: 10 (1086)
  • Data wydania: 05.03.13