Poniedziałek, 29 lipca 2024

imieniny: Marty, Olafa, Beatrycze

RSS

Skatowe zmagania w Rafako

19.02.2013 00:00 red

SKAT SPORTOWY – Grand Prix Polski.

W niedzielę, 17 lutego ponad 250 zawodników z całej Polski wzięło udział w odbywającym się już po raz drugi w Raciborzu, Grand Prix Polski w Skacie Sportowym. Karciarze zmagali się w hali Rafako Arena.

Na ceremonię rozpoczęcia, która odbyła się o godzinie 13.00 przybyła między innymi radna sejmiku województwa śląskiego Ewa Lewandowaska, która przywiozła na zawody prezenty w postaci „Kronik Sportu Polskiego”. – Chcę powiedzieć, że na Śląsku mamy wspaniałą energię, którą mam nadzieję, poprzez te skromne prezenty tutaj dziś zostawię – stwierdziła Lewandowska. – W tym roku mamy szczególną okazję, ponieważ obchodzimy 55-lecie działalności TKKF. Myślę, że Gran Prix w skacie w Raciborzu na stale wpisze się w kalendarz naszych corocznych rozgrywek – stwierdził organizator niedzielnej imprezy, Józef Armatys. Przed rozpoczęciem gier wręczono puchar najmłodszemu uczestnikowi turnieju oraz zawodnikowi najstaraszemu. Honorową odznakę od swoich kolegów otrzymał także Armatys.Po krótkiej części oficjalnej karciarze, którzy przybyli do Raciborza między innymi z Górek Śląskich, Głogowa czy Mikołowa rozpoczęli kilkugodzinne rywalizacje.

(mad)

  • Numer: 8 (1084)
  • Data wydania: 19.02.13