Enter wie, że waleczność popłaca

05.02.2013 00:00 red

SIATKÓWKA AMATORSKA – W RLPS wygrana Entera i porażka Lunatyków.

Lider po rundzie zasadniczej zmierzył się z teoretycznie najsłabszą drużyną czołowej szóstki. Tymczasem na parkecie było gorąco od emocji.

Na początek kolejki kibice mogli obserwować poczynania zawodników Omerty i Odry Racibórz. Mecz szóstej drużyny z ostatnią nie był jednostronny, pierwszego seta wygrała Omerta 25:19. Ekipa Odry Racibórz w drugiej odsłonie wzięła się w garść i pokonała rywali 25:22. Był to jednak jedyny wygrany set Odry w tym spotkaniu. Siatkarze Omerty wygrali dwie kolejne partie do 22 i 21 i tym samym mecz 3:1.

W tym samym czasie na drugim boisku toczył się bój między Enterem, a Nowinami. Enter El-bis Instal w rundzie zasadniczej wywalczył sobie drugie miejsce, a Nowiny na koniec zajmowały piątą lokatę. Pierwszego seta spokojnie wygrał Enter, pokonując Nowiny.pl 25:19. Siatkarze Nowin doprowadzili do remisu w setach pokonując rywali 25:22. Kiedy wygrali także trzecią partię, byli o krok od sprawienia niespodzianki – tymczasem Enter podminowany porażką, wyszedł na czwartą partię zmobilizowany i z zaciętością. Waleczność się opłaciła, gdyż gładko ograli Nowiny.pl 25:16. Tie-breaka wygrali wiceliderzy, którzy wrócili do własnej gry i pierwsi zapisali na swoje konto 15 oczko.

Około godziny 11.00 na boisko wyszli siatkarze CXT Rozruch Ofistar i ich rywale, VT Racibórz. Pomimo braku szóstego zawodnika w CXT drużyna bez problemów ograła przedostatnią drużynę ligi (23, 13, 17).

Teoretycznie najprostsze zadanie mieli siatkarze sm-foto.pl AiR Teamu. Lider grał z drużyną, która w ostatniej kolejce wywalczyła sobie awans do szóstki. Wynik 3:0 nie odzwierciedla tego co działo się na boisku. Na początku obie drużyny grały „na styku”, chwilę później AiR Team prowadził 10:7, seria punktowa dla JP Telebim 13 pozwoliła nie tylko odrobić straty, ale także odskoczyć na dwa punkty. W zespole AiR Teamu w polu serwisowym pojawił się rozgrywający Wojciech Krzystała, który odrzucając rywali od siatki dał szansę swojej drużynie na ustawienie bloku. O pierwszy czas poprosili zawodnicy JP Telebim 13. Po przerwie zaczęli odrabiać starty, jednak przewaga wypracowana przez rywali była zbyt wysoka. Drugą partię od ataku rozpoczął Paweł Nowak, który obijając blok posłał piłkę na aut, Krzyształa popisał się asem serwisowym i AiR Team prowadził 2:0, jednak po dwóch własnych błędach JP Telebim 13 wyrównał. W połowie seta AiR Team miał punkt przewagi (16:15) wtedy o czas poprosili zawodnicy JP Telebim 13. Trzy akcje z rzędu skutecznie dla swojej drużyny zakończył Piotr Odrowąż. Błędy w końcówce popełnione przez amatorów z JP Telebim 13 dały zwycięstwo siatkarzom z Pszowa. O zwycięstwo mogli się pokusić gracze JP, kiedy w trzeciej partii zbliżyli się do sm-foto.pl AiR Teamu na jedno oczko (19:20) o czas poprosili zawodnicy z Pszowa przerywając serię przeciwników. Dwa ataki pszowian i błąd wystawy Bolesława Papiernika dały przyjezdnym piłkę setową i zarazem meczową, obronioną przez JP Telebim 13. Mecz zakończyła autowa zagrywka Rafała Kosmali.

W ostatnim meczu spotkały się ekipy Lunatyków z Jedynką Baborów. Drużyny sąsiadują ze sobą w tabeli, przy czym o jedno oczko wyżej są siatkarze z Baborowa. Mecz stał na dobrym poziomie, ale tym razem Lunatycy musieli pogodzić się z porażką 0:3.

Kolejne pojedynki odbędą się dopiero 24 lutego, w salach G3 i SP 18. RLPS złożona w dużej części z osób związanych ze szkolnictwem też będzie miała zimowe ferie.