Poniedziałek, 29 lipca 2024

imieniny: Marty, Olafa, Beatrycze

RSS

Co to jest scalanie gruntów?

29.01.2013 00:00 red

RUDY. W dużym uproszczeniu polega ono na łączeniu mniejszych działek rolnych i ponowny podział wielkich areałów tak, aby każda działka miała dojazd do drogi publicznej.

W praktyce wiąże się to również z remontem i/lub budową nowych dróg oraz rowów melioracyjnych. Wszystko ma ułatwić pracę rolnikom, a także podnieść wartość ich gruntów. Scalanie wymaga zgody wszystkich właścicieli nieruchomości, których proces dotyczy.

Marszałek chce realizować wolę Boga

27 stycznia w Sanktuarium Matki Bożej Pokornej w Rudach nowy marszałek województwa śląskiego Mirosław Sekuła złożył tzw. akt zawierzenia rudzkiej Madonnie. Marszałek podczas mszy w jego intencji, w obecności wiernych i władz gminnych powiedział m.in.: „Matko Boska Rudzka, patronko pokornej służby bliźnim, otocz mnie swoją opieką w mojej służbie wszystkim mieszkańcom województwa śląskiego. Uproś dla mnie, Matko Pokorna, otwarte serce i oczy, abym wolę Bożą trafnie odczytywał i odpowiednio realizował. Pragnę brać odpowiedzialność za przyszłość Ziemi Śląskiej, Ojczyzny i Kościoła. Chce wnosić w życie piękno i moc świętej wiary katolickiej, której zasadą jest miłość Boga i bliźniego oraz duch pojednania i przebaczenia”.

Mirosław Sekuła podczas składania aktu zawierzenia był ubrany w śląski strój ludowy.

(woj)

  • Numer: 5 (1081)
  • Data wydania: 29.01.13