W wieku 76 lat po długiej chorobie zmarł były piłkarz raciborskiej Unii – Antoni Hibner, starszy z braci Hibnerów. Przed pięćdziesięcioma laty w barwach Unii Racibórz Antoni Hibner wywalczył awans do I ligi. Do śmierci mieszkał w Raciborzu. W czerwcu 2013 Unia Racibórz obchodzić będzie 50-lecie awansu do pierwszej ligi.

Józef Teresiak będzie rządził piłką na Śląsku

Dyrektor sportowy RTP Unia Racibórz – Józef Teresiak został powołany przez Zarząd Śląskiego Związku Piłki Nożnej na przewodniczącego Wydziału Piłki Kobiecej. Nową funkcję, nie zaniedbując oczywiście spraw klubowych, sprawować będzie przez czteroletnią kadencję. Przypomnijmy, że w klubie z Raciborza Józef Teresiak dyrektoruje już 12 lat. Z powodzeniem zajmował się także pracą trenerską (Peberow Krzanowice, Włókniarz Kietrz, RTP Unia Racibórz). Jako piłkarz grał na poziomie II i III ligi w Odrze Wodzisław Śląski, Unii Racibórz i Naprzodzie Rydułtowy.

Pierwszy taki – pietrowicki cross

49 biegaczy stanęło na linii startu I Crossu po ziemi pietrowickiej. Początek biegów miał miejsce przy Szkole Podstawowej w Pawłowie, następnie uczestnicy biegli trasą Las – Kornice Pulów. Trasa miała długość 8 kilometrów i 600 metrów (1 km dobieg do lasu, 3 rundy po lesie i 1 km powrót na metę). Biegacze klasyfikowani są w kategoriach: open (I – III) mężczyźni, kobiety do lat 35 oraz powyżej 35 lat, mężczyźni (16 – 19 lat, 20 – 35, 36 – 49, 50 – 59 oraz 60 lat i powyżej). Wśród mężczyzn wygrał Andrzej Grzesik, który wyprzedził Dariusza Firleja i Kazimierza Grycmana. Natomiast wśród kobiet najlepsze okazały się Irena Czuta-Pakosz i Beata Szyjka, które przybiegły na metę przed trzecią Moniką Pacharzyną. Szczegółowe wyniki na portalu sportnowiny.pl

• Numer: 3 (1079)
  • Data wydania: 15.01.13