Niepokonane od dziewięciu spotkań

15.01.2013 00:00 red

Siatkówka – III liga kobiet.

Tym razem siatkarki GS UKS Krzanowice pokonały rezerwy BKS Aluprof Bielsko-Biała 3:2. Jest to dziewiąte zwycięstwo z rzędu krzanowickich siatkarek w rozgrywkach III ligi. Siatkarki z Krzanowic okazały się lepsze od zawodniczek z Bielska-Białej w pierwszym, trzecim i piątym secie. Szczególnie w tie-breaku miał miejsce prawdziwy dreszczowiec. Siatkarki rezerw Aluprofu Bielsko-Biała prowadziły już 4:1. Gospodyniom udało się wyrównać na 7:7 i wyjść na prowadzenie przed zmianą stron. Po prowadzeniu 8:7 krzanowiczanek kolejne punkty wywalczyły bielszczanki i prowadziły 10:8. Podopieczne Tomasza Kuziaka wykrzesały z siebie jeszcze trochę energii i doprowadziły do bardzo korzystnego rezultatu, prowadząc 14:12. Ale to nie był koniec, Aluprof ponownie wyrównał na 14:14. Końcowe minuty meczu należały do siatkarek z Krzanowic, które wygrały 16:14. Dzięki wygranej Krzanowice awansowały do czołowej trójki III ligi siatkówki kobiet. Kolejny mecz zawodniczki z Krzanowic zagrają za tydzień w Zabrzu z tamtejszym Spartakusem.