Wtorek, 21 maja 2024

imieniny: Kryspina, Wiktora, Jana

RSS

Jej mała Ojczyzna

09.10.2012 00:00 OQL

Maria Riedel wydała tomik prezentujący miejscowość Roszków w poezji i fotografii

Trzeba bacznie przyglądać się światu by niczego nie przegapić – takie motto towarzyszy autorce.

Fragmenty życia społeczności lokalnej, tutejsze tradycje, opis piękna otaczającej przyrody, sylwetki osób i najmłodszego pokolenia – oto zawartość wydawnictwa. – Moje myśli, spojrzenia na wydarzenia i sytuacje spisywałam na luźnych kartkach. Wielokrotnie namawiano mnie do ich publikacji i w końcu nadarzyła się okazja – pisze autorka we wstępie. Liczy, że jej książeczka pozwoli niektórym wrócić wspomnieniami do poprzednich lat a innym da wiedzę o pięknym Roszkowie. Fotograficznie wsparł tu Marię Riedel m.in. były wójt Leonard Fulneczek.

Pani Maria pochodzi z Branic, a mieszka od 40 lat w Roszkowie. Jej mama Walentyna przeżyła zesłanie na Sybir. Autorka wierszy jest z wykształcenia ekonomistką i historykiem. Nauczała w ZSO w Krzyżanowicach. Ponad 20 lat prowadzi świetlicę w Roszkowie. Jej pasją jest historia regionalna i aktywny udział w życiu lokalnym – zasiada w radzie gminy kolejną kadencję, jest jej wiceprzewodniczącą. Kocha wiersze.

Tomik powstał dzięki dofinansowaniu z Unii Europejskiej, w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, osi 4 – Leader.

maw

  • Numer: 41 (1065)
  • Data wydania: 09.10.12