Nowiny Raciborskie pisały w 1992 roku
Nowiny Raciborskie pisały w 1992 roku.
Bombowe szkoły
3 kwietnia w Zespole Szkół Medycznych w Raciborzu zadzwonił ktoś i poinformował, że w budynku szkoły znajduje się bomba. Policja natychmist ewakuowała młodzież, zablokowała ulicę, odcięto dopływ prądu i gazu. Podczas gruntownych przeszukiwań budynku bomby nie znaleziono. Cztery dni później niemalże identyczny scenariusz powtórzył się w ZSZ przy ul. Wileńskiej. Tu anonimowy rozmówca poinformował ponadto, że bomba wybuchnie o 9.30. Na szczęście i ta wiadomość okazała się głupim dowcipem. Trwają działania zmierzające do wykrycia sprawców tych niebezpiecznych i kosztownych kawałów. Ponieważ wiele wskazuje na to, że autorami alarmów są uczniowie, warto poinformować, że informacja o rzekomo podłożonej bombie w celu odwołania zajęć to metoda mało skuteczna gdyż przerwane zajęcia, tak jak to ma miejsce w dwóch wymienionych szkołach, odrabiane są w sobotę.
Dziennikarze gośćmi prezydenta
7 kwietnia prezydent Raciborza Jan Kuliga gościł przedstawicieli raciborskiej prasy. W spotkaniu wzięli udział wiceprezydenci miasta Krzysztof Bugla i Jacek Wojciechowicz. Jego celem miało być stworzenie skutecznego modelu współpracy gazet z władzami samorządowymi jako jednej z dróg poprawienia obiegu informacji w mieście. Dyskusję zdominowały sprawy bieżące, co można zresztą tłumaczyć na korzyść potrzeby tego rodzaju kontaktów, np, jak to zaproponowano podczas spotkania, w formie comiesięcznych konferencji prasowych. Nie obyło się również bez akcentów humorystycznych. Na pytanie prezydenta Kuligi czego prasa oczekuje od władz samorządowych redaktor „Impulsu” R. Frączek odpowiedział: telefonu! No cóż, nam telefon też by się przydał...
Religa w Raciborzu
9 kwietnia gościł w Raciborzu znany kardiochirurg prof. Religa. Na spotkanie z nim, w naszej stacji krwiodawstwa, którego organizatorem był dr Stanisław Płonka, przybyło ok. 40 lekarzy. Prof Religa dał wykład m.in. o nowoczesnym podejściu do leczenia serca, głównie w nagłych i przewlekłych chorobach. Wyraził również gotowość do delegowania jednego ze swoich współpracowników na konsultacje z naszymi lekarzami.
Parking dla TIRów
W Zabełkowie, niedaleko przejścia granicznego w Chałupkach miał powstać parking dla samochodów ciężarowych z sygnalizacją świetlną. Inwestycję przerwano. Mieszkańcy Zabełkowa i Chałupek są zawiedzeni. Taki parking znacznie zmniejszyłby uciążliwość sąsiadowania z przejściem, którym dzień i noc przejeżdżają TIR-y nie gasząc silników w kolejce. Przy tym, jakże często załadowane żywymi zwierzętami. Właścicielem rozpoczętej inwestycji jest Wojewódzka Dyrekcja Dróg Publicznych. Na spotkaniu wójtów w Urzędzie Rejonowym w Raciborzu przewodnicząca zarządu gminy Krzyżanowice zwróciła się o pomoc w staraniach o kontynuację budowy parkingu do obecnego na zebraniu posła J. W. Fabiana, który chętnie na to przystał.
Najnowsze komentarze