Ruszyły poszukiwania Skarbów Raciborszczyzny
Ruszył wielki plebiscyt Nowin Raciborskich pt. „Cudze chwalicie, swego nie znacie czyli Skarby Raciborszczyzny”.
Prosimy Państwa o zgłaszanie pomysłów na produkty, które tu są wytwarzane oraz działania i miejsca związane są z Raciborszczyzną, z których możemy być dumni. Mogą być znane i nieznane, tradycyjne i nowoczesne, komercyjne i niekomercyjne. Zgłaszać swoje propozycje może każdy, bez względu na to czy występuje w roli obywatela – konsumenta (klienta, użytkownika), któremu się coś podoba, coś lubi, na coś chciałby zwrócić uwagę innych czy też jest wytwórcą (dostawcą, wynalazcą) jakiegoś produktu lub usługi.
Listę nominacji zamykamy 23 marca, a 27 marca opublikujemy w Nowinach Raciborskich pełną listę propozycji, na które będą mogli głosować wszyscy mieszkańcy.
Głosowanie wyłoni zwycięzców w poszczególnych kategoriach, a przy okazji pomoże odpowiedzieć na pytanie, co mieszkańcy ziemi raciborskiej uznają za powód do dumy. Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród zwycięzcom nastąpi 20 maja, kiedy to spotkamy się na corocznym pikniku Nowin Raciborskich na raciborskim rynku. Już dziś prosimy o zarezerwowanie sobie tego niedzielnego popołudnia w kalendarzu. W tym roku, także ze względu na obchodzony przez nas jubileusz 20-lecia, będzie miał on bardzo atrakcyjny i pełen niespodzianek program, o czym będziemy jeszcze informować.
Jak już pisaliśmy, celowo pomijamy w naszym plebiscycie te ważne „skarby”, które już są honorowane w innych konkursach czyli ludzi, firmy, itp.
Pomysły można przesyłać:
listownie lub osobiście (Nowiny Raciborskie, ul. Zborowa 4, 47–400 Racibórz)
e-mailem: skarby@nowiny.pl
telefonicznie 32 415 47 27
w każdy inny sposób (np. bezpośrednio naszym dziennikarzom)
Dla ułatwienia i uporządkowania potencjalne „Skarby Raciborszczyzny” podzieliliśmy na kilka kategorii. Można zgłaszać swój pomysł wraz z propozycją kategorii, do której ma być zaliczony lub pozostawić tę decyzję nam. A oto i one:
1. Smaki Raciborszczyzny(czyli potrawy i produkty żywnościowe),
2. Wyjątkowe miejsca (czyli zabytki, okazy przyrody, ciekawe miejsca),
3. Myśl techniczna (czyli produkty techniczne, technologie, usługi),
4. W zgodzie z naturą (czyli produkty, usługi i podejmowane działania, które dobrze służą środowisku).
Redakcja
Najnowsze komentarze