Wtorek, 21 maja 2024

imieniny: Kryspina, Wiktora, Jana

RSS

Znaki będą po remoncie

18.10.2011 00:00 przy

Norbert Mika zwrócił uwagę na niefortunne znaki informujące o atrakcjach turystycznych w Raciborzu.

Podczas sesji rady powiatu, radny Norbert Mika stwierdził, że turyści odwiedzający Racibórz chcieliby być informowani o miejscowych atrakcjach przez odpowiednie oznakowanie. Takie znaki i kierunkowskazy są ale... – Kiedy ktoś chciałby trafić na zamek to zetknie się ze znakiem „kaplica zamkowa”. Kaplica zamkowa, o ile mi wiadomo, nie została jeszcze wyremontowana. Nie wiem czy turysta jest w stanie wejść do tej kaplicy – zastanawiał się radny. Proponował aby na kierunkowskazie turystycznym widniał napis: zamek raciborski. – Wtedy turysta trafia pod właściwy adres. Wiem, że kaplica zamkowa jest uważana za obiekt wartościowy, lecz jest obiektem nie do zwiedzania. Zamek jest już gotowy do zwiedzania i myślę, że znak o tym informujący spełniałby swoją rolę przy dużym rondzie przy Matce Polce – interpelował.

Starosta Adam Hajduk przyznał, że takiego oznakowania nie ma. – Jest jednak inne oznakowanie turystyczne, mówiące również o innych atrakcjach Raciborszczyzny. Tablica, o której mowa jest stara i nie myśmy ją stawiali. W momencie kiedy na zamku zakończą się prace, planujemy ustawienie nowego oznakowania turystycznego przy wskazanej drodze wojewódzkiej – zapewnił Adam Hajduk.

(woj)

  • Numer: 42 (1014)
  • Data wydania: 18.10.11