Wtorek, 21 maja 2024

imieniny: Kryspina, Wiktora, Jana

RSS

Wzbogacenie kadrowe

04.10.2011 00:00 przy

Będą nowi policjanci w gminie.

Wójt Utracki uzgodnił z komendantem powiatowym policji zwiększenie liczby etatów miejscowego posterunku.

Krzyżanowice. Włodarz gminy spotkał się z komendantem powiatowym raciborskiej policji. – Poruszyliśmy temat bezpieczeństwa na naszym terenie. Uzyskałem zapewnienie, że w tutejszym posterunku przybędzie etat dzielnicowego – poinformował radnych wójt Grzegorz Utracki. Wyjaśnił, że na nowego policjanta przyjdzie gminie trochę poczekać bo do komendy musi powrócić z przeszkolenia funkcjonariusz. Łącznie pojawi się w Krzyżanowicach dwóch funkcjonariuszy, co jest wynikiem wcześniejszych ustaleń z władzami. – Będzie nasz posterunek bogatszy w kadrę. Mam nadzieję, że wpłynie to na poczucie bezpieczeństwa w gminie – powiedział na sesji Utracki.

Po ustaleniach z szefem raciborskiej policji oraz późniejszym spotkaniu z naczelnikiem drogówki z komendy powiatowej, wójt liczy na częstsze patrole na terenie gminy. – Efekty już są – bordowa vectra policji już u nas jeździ. Sam widziałem jak zatrzymano ciężarówkę ze żwirem, której kierowca jechał nieprawidłowo – oznajmił Grzegorz Utracki. Dodał, że organizowane będą policyjne obławy nocne, m.in. kontrolowani mają być wracający z dyskotek – zapowiedział Grzegorz Utracki.

(ma.w)

  • Numer: 40 (1012)
  • Data wydania: 04.10.11