Wtorek, 21 maja 2024

imieniny: Kryspina, Wiktora, Jana

RSS

Premia dla supergliny

04.10.2011 00:00 przy

Radny Tomasz Kusy zagorzałym przeciwnikiem nagradzania policji przez samorząd.

– Nie bądźmy maszynką do dawania pieniędzy służbom. Policja nie działa jak powinna – uważa Tomasz Kusy z rady miasta.

Reprezentujący w samorządzie Prawo i Sprawiedliwość Kusy oznajmił, że sprzeciwia się prezydenckiemu projektowi uchwały o przekazaniu miejscowej policji 5 tys. zł. Trafią one do funkcjonariuszy jako nagrody za osiągnięcia w służbie.

– Oczekuję efektów zanim dam nagrodę – wyjaśnił powód swej postawy w głosowaniu, nadmieniając, że jego ocena pracy raciborskiej policji „nie jest super”. Kusy nie krył, że liczy na konkretny odbiór swej postawy w komendzie. – Niech to będzie dla nich sygnał, że chociaż prezydent chce nagradzać, to radni mają wątpliwości – podkreślił.

Prezydent Raciborza Mirosław Lenk pochwalił nowego komendanta policji Pawła Zająca za „podjęte szerokie działania o wymiernych efektach”. – Mam nadzieję na jeszcze więcej, nie chcę wyróżniać „na zaś”. Pod koniec roku zdecydujemy komu przypadną nagrody pieniężne. Uchwała jest moim pomysłem, komendant mnie o to nie prosił – przekazał radnym z komisji budżetowej. Środki na nagrody dla policjantów trafią do dyspozycji Miejskiego Centrum Reagowania i Ochrony Ludności.

Kryterium oceny przy nagradzaniu ma być skuteczność funkcjonariuszy, zwłaszcza jeśli chodzi o akty wandalizmu, przemocy i ochrony mienia publicznego.

(ma.w)

  • Numer: 40 (1012)
  • Data wydania: 04.10.11