Poniedziałek, 3 czerwca 2024

imieniny: Klotyldy, Leszka, Tamary

Szachy w trzynastce

31.05.2011 00:00 red

12 maja w Szkole Podstawowej nr 13 w Raciborzu odbył się Międzyszkolny Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora Szkoły dla uczniów klas pierwszych i drugich.

W turnieju wzięło udział 52 dzieci, uczniów SP 13 i SP 4 oraz dwoje przedszkolaków. Po zaciętej walce trener dzieci Tadeusz Wójcik ogłosił wyniki, a dyrektor szkoły Bogusława Małek wręczyła puchary, medale i dyplomy najlepszym małym szachistom. Wyniki turnieju: w kategorii dziewcząt kl. I pierwsze miejsce zajęła Anna Sikora z SP 13, drugie – Joanna Brzenczka z SP 13, trzecie – Marta Jurczyk z SP 13; w kategorii dziewcząt kl. II pierwsze miejsce zajęła Julia Jania z SP 13, drugie – Estera Świerk z SP 13, trzecie – Agata Grela z SP 4; w kategorii chłopców kl. I pierwsze miejsce zajął Kasper Kaliniak z SP 13, drugie – Krzysztof Mucha z SP 13, trzecie – Mateusz Iwanowski z SP 4; w kategorii chłopców kl. II pierwsze miejsce Wiktor Chrobak z SP 13, drugie – Amadeus Kruty z SP 13, trzecie – Filip Radoń z SP 4.

Starsi uczniowie brali udział w trzydniowym turnieju o Puchar Dyrektora Szkoły nr 13 rozgrywanym 13, 14 i 16 maja w Klubie Szachowym Silesia, który ma swoją siedzibę w SP 13. Pod bacznym okiem trenera T. Wójcika uczniowie rozgrywali partie szachowe. Oto wyniki: w kategorii dziewcząt klas IV-VI pierwsze miejsce zajęła Paulina Suchanek z SP 13, drugie – Maria Stugiewicz z SP 4, trzecie – Agnieszka Pośpiech z SP 13; w kategorii chłopców klas IV-VI pierwsze miejsce zajął Kamil Kalinowski z SP 13, drugie Jacek Nitychoruk z SP 13, trzecie – Tomasz Tiebler z SP 4. Pozostali uczestnicy otrzymali nagrody ufundowane przez Klub Szachowy.