Sobota, 1 czerwca 2024

imieniny: Jakuba, Hortensji, Gracjany

RSS

Dostało się im za wygląd

17.05.2011 00:00 red

Przybyło chętnych na miejską ulgę w upiększaniu swego miejsca zamieszkania.

12 maja podsumowano III edycję konkursu na najładniejszą elewację w mieście. 

– To konkurs piękności, ocena dotyczy wyglądu. Ja ubrałem się na rozdanie elegancko, ale nie każdy będzie tak uważał – mówił wiceprezydent Raciborza Wojciech Krzyżek do zaproszonych na oficjalne rozdanie nagród. Dodał, że konkurs jest odpowiedzią na zarzuty, „że miasto nic nie robi”. – To nasz autorski projekt, nie słyszałem o podobnym konkursie – podkreślał urzędnik.

W III edycji odnotowano największą jak dotąd liczbę zgłoszeń – 17. W ubiegłych latach było to 15 i 7. Największe zainteresowanie miała środkowa kategoria budynków do 1500 m kw. Wśród budynków jednorodzinnych liczba zgłoszeń była najwyższa odkąd przeprowadzany jest konkurs (7 zgłoszeń, przed rokiem było tylko jedno).

Zwycięzca w kat. budynków jednorodzinnych Józef Świtała (na podium znalazł się z  Gabrielą Langer i Krzysztofem Tamborem – wspólne drugie miejsce przy równej punktacji) podkreślał, że udział w konkursie nie wiązał się ze skomplikowanymi formalnościami. – Małżonka Bożena przeczytała o nim w internecie. Byłem zaskoczony, że wygraliśmy – przyznał raciborzanin z ul. Mariańskiej 22a/1. Wiceprezydent mówił, że wygląd tego budynku przypadł mu szczególnie do gustu, jako architektowi. – Projekt przygotował Grzegorz Płaczek, ale ostateczny wygląd wymyśliliśmy z żoną – podsumował Józef Świtała. 

Nagrodzone budynki 

Wielomieszkaniowe (pow. 1500 m kw)

1. 60 tys. zł ul. Pomnikowa 9-13

3. 20 tys. zł ul. Waryńskiego 5a-c

Wielomieszkaniowe (do 1500 m kw)

1. 30 tys. zł ul. Dąbrowskiego 37-41

2. 20 tys. z ul. Boh. Westerplatte 1

3. 10 tys. zł ul. Browarna 2

Jednorodzinne

1. 10 000 zł ul. Mariańska 22 a/1

2. 6 000 zł ul. Kołłątaja 3 i ul. Cecylii 11

(ma.w)

  • Numer: 20 (991)
  • Data wydania: 17.05.11