Niedziela, 28 lipca 2024

imieniny: Aidy, Innocentego, Marceli

RSS

Przeprawa promowa na nowych zasadach

05.04.2011 00:00 red

Władysław Gumieniak zastępca przewodniczącego rady powiatu gościł podczas ostatniej sesji rady gminy w Rudniku. Mówił m.in. o losach przejazdu przez Odrę łączącego Grzegorzowice z Ciechowicami.

Grzegorzowice – Ciechowice. Sprawą radny Gumieniak zajmował się już w poprzedniej kadencji, gdy interpelował o wydłużenie czasu pracy promu. – Chodziło mi o to, żeby prom funkcjonował przez cały tydzień w dzień i noc. Otrzymałem wtedy odpowiedź, że do obsługi promu potrzeba przeszkolić więcej pracowników – mówił Władysław Gumieniak. Prom do niedawna był obsługiwany przez mieszkańca Grzegorzowic. 

Radny Gumieniak otrzymał niedawno pismo z Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach, w którym jest napisane, że od 1 marca obsługą promu zajmują się już przeszkoleni pracownicy. Zmiany dotyczyć mają również godzin przepraw. Radny żałował, że nigdzie nie ma tablic informujących o godzinach pracy promu. Z pisma ZDW wynika jednak, że prom jest czynny od poniedziałku do soboty od 5.30 do 9.30 i od 13.00 do 17.00 oraz w niedziele od 9.30 do 12.30 i od 13.00 do 17.00. 

– Nie jest to do końca to o co mi chodziło, ale jakiś postęp jest. Ubiegam się również o to aby dokonać modernizację najazdów tak, aby przy wyższym poziomie rzeki samochody mogły łatwiej wjechać na prom – dodał radny powiatu. Władysław Gumieniak powiedział również o planach budowy mostku w miejscu przeprawy promu. Projektów jest kilka. – Moim zdaniem najprostszym, choć kosztownym, rozwiązaniem, o które będę zabiegał, byłaby budowa mosto-kładki o ograniczonej nośności. O moście pełnotonażowym możemy raczej pomarzyć – powiedział Władysław Gumieniak.

(woj)

  • Numer: 14 (985)
  • Data wydania: 05.04.11