Niedziela, 28 lipca 2024

imieniny: Aidy, Innocentego, Marceli

RSS

Małgorzata Lenart chce być liderem raciborskiego PiS

05.04.2011 00:00 red

Była radna miejska znana z płomiennych wystąpień na sesjach zamierza przejąć fotel szefa lokalnych struktur PiS po Tomaszu Kusym.

– Podjęłam decyzję o kandydowaniu – potwierdziła nam Małgorzata Lenart spytana czy myśli o przewodnictwie w zarządzie powiatowym Prawa i Sprawiedliwości. W marcu zrezygnował z tej funkcji Tomasz Kusy, lider PiS od 2001 roku. Zdecydowały powody osobiste.

Dlaczego Lenart chciałaby go zastąpić? – Bo nie podoba mi się zastój w działalności raciborskiego PiS. Mam pomysł co zrobić, by wzrosła jego aktywność – stwierdziła. Chciałaby m.in. większej otwartości na nowe środowiska i przyszłych członków. – Raciborskiemu PiS potrzebny jest pomost, który połączy młodych i dojrzałych zwolenników tej partii – powiedziała nam Małgorzata Lenart.

Spytaliśmy czy nie zniechęciła się do działalności publicznej, bo za wypowiedzi na sesji rady miejskiej trafiła przed sąd. – To tylko mnie wzmocniło w przekonaniach – odparła była radna miejska, która w minionej kadencji zgłosiła w samorządzie najwięcej interepelacji do prezydenta Raciborza.

Wybory nowego szefa lokalnych struktur Prawa i Sprawiedliwości mają się odbyć w najbliższym czasie, jeszcze przed Wielkanocą. Aktualnie p.o. przewodniczącego pełni Katarzyna Dutkiewicz.  

(ma.w)

  • Numer: 14 (985)
  • Data wydania: 05.04.11