Kadeci powalczyli o brąz

22.03.2011 00:00 red
W Pucharze Polski Kadetów w Zapasach Klasycznych, które odbyły się w Wałbrzychu, raciborscy zapaśnicy zdobyli dwa brązowe medale.
W klasyfikacji drużynowej na 44 startujące kluby MKZ Unia Racibórz zajęła dziewiąte miejsce. Z czterech zapaśników, którzy reprezentowali barwy Unii najlepiej zaprezentowali się Marek Fijas w kategorii do 54 kg i Kacper Wołek w kategorii do 85 kg, zdobywając brązowe medale. Marek Fijas wywalczył swój pierwszy medal w tak ważnej imprezie, na 26 startujących w swojej kategorii. W kategorii do 46 kg Łukasz Jaroszewicz uplasował się na ósmym miejscu, a  w kategorii do 63 kg faworyt Krzysztof Bańczyk nie trafił z formą i musiał  zadowolić się piątą pozycją. Puchar był jednocześnie kwalifikacją do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która odbędzie się w maju. Pierwsza ósemka w każdej kategorii wagowej kwalifikuje się na zawody olimpiady młodzieży.