Ekstra rakiety do finału wojewódzkiego

22.03.2011 00:00 red
W hali sportowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Pawłowie 16 marca spotkały się trzydzieści dwie najlepsze rakiety na szczeblu finału rejonu. Podopieczni Wojciecha Zalewskiego triumfowali nie tylko w drużynie, gdyż indywidualnie zdominowali klasyfikację końcową umieszczając w pierwszej szóstce wszystkich swoich zawodników.
Dziewczynki z Gamowa grały najrówniej i to one – mimo indywidualnego zwycięstwa Barbary Ciołek z Dębieńska-Leszczyn – pojadą na finał Śląska. Już w pierwszym meczu losowanie skojarzyło świeżo upieczonego mistrza powiatu Pawła Grela z Pawłowa z ubiegłorocznym mistrzem rejonu Piotrem Ciołkiem z Dębieńska-Leszczyn. Paweł Grela zrewanżował się za ubiegłoroczną porażkę i gładko pokonał rywala 3-0. Już do końca turnieju nie przegrał meczu tracąc tylko seta w meczu… z bratem Arturem, który ukończył zawody z brązowym medalem.

Pozostali zawodnicy z Pawłowa dotrzymywali kroku swoim kolegom zajmując odpowiednio 5 miejsce (Robert Lazar ) i 6 miejsce (Patryk Ploch). Chłopcy z Dębieńska dzięki wspomnianemu Ciołkowi i Łukaszowi Domin (4 miejsce) uplasowali się na II miejscu.

Dziewczynki z Gamowa – mimo że musiały indywidualnie uznać wyższość zawodniczki z Dębieńska – awansowały do mistrzostw Śląska dzięki drugiej lokacie Sandry Czekały, która pokonała swoją szkolną koleżankę Ewę Pendziałek (miejsce 3). Bardzo ważne 6 miejsce Nandy Kampik pozwoliło ekipie Alojzego Pieruszki osiągnąć drużynowy sukces.